Rawianie chcą się szkolić. Rawski WOPR bogatszy o kolejnych młodszych ratowników

erawaSport
komentarzy

WOPR w Rawie Mazowieckiej zorganizował kolejne szkolenia. Jedno z nich sfinansował Urząd Miasta. 

Lato w rawskim WOPR to doskonała okazja na wyszkolenie kolejnych ratowników, którzy w przyszłości zadbają o nasze bezpieczeństwo nie tylko na kąpielisku, ale i miejscowej pływalni. 

W lipcu szkoleń było jednak więcej. A to za sprawą dofinansowania z Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej, które pozwoliło na zorganizowanie bezpłatnego kursu dla mieszkańców miasta. 

I w ten oto sposób na szkolenie Młodszego Ratownika zgłosiło się 13 osób. Cały kurs ukończyło 10 adeptów ratownictwa. 
– Cieszy nas fakt, że dostrzeżona została potrzeba szkolenia nowej kadry. Wiemy, że tych ratowników w Rawie cały czas brakuje, dlatego tak ważne jest zaszczepianie w młodych ludziach chęci niesienia pomocy. Jesteśmy przekonani, że nasza praca w przyszłości zaowocuje – mówi Sebastian Zbiros, prezes WOPR w Rawie Mazowieckiej. 

Egzamin końcowy, dzięki któremu kursanci stali się młodszymi ratownikami odbył się 11.07. Jak zawsze podzielony został na część teoretyczną i praktyczną. To jednak nie koniec. W minioną niedzielę (18.07) do grona WOPR w Rawie dołączyło kolejnych 5 osób, które pozytywnie ukończyły następną edycję Kursu Młodszego Ratownika. 

Bezpłatne szkolenie odbyło się jako: zadanie z zakresu edukacji i wychowania polegające na wspieraniu wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży poprzez działalność wychowawczą, opiekuńczą, oświatową i prozdrowotną. Tytuł zadania publicznego: „Szkolenie z ratownictwa wodnego zakończone egzaminem na stopień młodszego ratownika WOPR”.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz