Rawianin zdobywa złoto. Kacper Gos zwyciężył w Finale Europejskim Czwartków Lekkoatletycznych…

erawaSport
fot. mluks-rawa.pl
komentarzy

Zawodnik MLUKS „RAWA”, Kacper Gos nie dał szans rywalom podczas Finału Europejskiego Czwartków Lekkoatletycznych, czyli Międzynarodowego Pucharu Lekkoatletycznego. Na dystansie 300 m rocznika 2001 zdobył złoty medal, pokonując o ponad 2 sekundy ubiegłorocznego zwycięzcę, którym był sportowiec z Węgier – Mate Gemes. Czas Kacpra (41.89) jest co prawda gorszy o blisko 1.5 sekundy od wyniku z czerwcowego Finału Krajowego, ale warunki pogodowe nie sprzyjały bieganiu sprintów.

Wychowanek Jarosława Wasiaka w finale wziął udział w minioną niedzielę (1.09) na stadionie Orła w Warszawie. To właśnie tam, biegnąc w swojej kategorii wiekowej, zdeklasował wszystkich swoich rywali. Sukces Kacpra był miłym zaskoczeniem zarówno dla niego, jak i trenera.
– Nie nastawialiśmy się specjalnie z Kacprem na ten start, na dodatek kontuzja mięśnia dwugłowego podczas obozu, na 2 tygodnie przed zawodami, znacząco pokrzyżowała plany treningowe. Na szczęście szybka rehabilitacja pozwoliła na powrót Kacpra do pełni sił… prawie – mówi Jarosław Wasiak, trener Kacpra.

Udany rewanż za ubiegłoroczną porażkę i radość ze zwycięstwa przyćmiły ból spowodowany skurczami nóg, jakie na ostatniej prostej dopadły rawskiego zawodnika. Ze względu na niekorzystny skrajny tor, Kacper rozpoczął bieg w bardzo mocnym tempie, chcąc jak najbardziej uciec groźnemu Węgrowi. To ogromny sukces młodego sprintera, tym bardziej, że nie przygotowywał on specjalnie formy i ten start był niejako z marszu.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Relacja: mluks-rawa.plskróty erawa.pl

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz