Rawscy „Fanatycy Widzewa” pojechali z korkami. Kibice i uczniowie szkół zebrali kilkadziesiąt worków z korkami, które pomogą w ratowaniu zdrowia dwóch dziewczynek z mózgowym porażeniem dziecięcym…

erawaSport
fot. "FC RAWA"
komentarzy

Kibice Widzewa zakończyli akcję „Korek”, podczas której zbierali nakrętki. Rawskiemu stowarzyszeniu oraz szkołom zaangażowanym w pomoc udało się zebrać kilkadziesiąt worków z korkami. Dochód uzyskany ze sprzedaży nakrętek zostanie przeznaczony na ratowanie Marysi z Łowicza oraz Madzi z Łodzi, które zmagają się z mózgowym porażeniem dziecięcym.

korki2

fot. Uczniowie Gimnazjum Nr 2 zebrali ponad 20 worków z korkami.

Stowarzyszenie Kibiców Widzewa „FC RAWA” wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz Publicznego Gimnazjum w Cielądzu wzięło udział w akcji charytatywnej polegającej na zbieraniu korków. Ogromną ilość nakrętek, które udało się zgromadzić przekazano rodzicom chorych dziewczynek. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży korków przeznaczone zostaną na ratowanie zdrowia małej Marysi z Łowicza, niespełna dwuletniej dziewczynki, która od urodzenia zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz pięcioletniej Madzi z Łodzi, która również zmaga się z tą chorobą.

Kilkadziesiąt worków z korkami do Łodzi dostarczyli rawscy i cielądzcy kibice Widzewa, którzy w minioną niedzielę (10.11) udali się na mecz Widzewa Łódź z warszawską Legią.

– Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tej inicjatywie. Szczególnie szkołom, bez których akcja wypadłaby skromnie. Szczególne podziękowania należą się uczniom Gimnazjum nr 2, którzy sami dostarczyli ponad 20 worków. Nie jest to ostatnia akcja charytatywna, która jest organizowana w tym roku przez Stowarzyszenie Kibiców Widzewa FC RAWA. Więcej szczegółów podamy wkrótce – zapowiada Adrian Galach, prezes Stowarzyszenia Kibiców Widzewa FC RAWA.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz