Rawscy lekkoatleci na wysokim poziomie. Zawodnicy wrócili z mistrzostw województwa SZS w biegach przełajowych zajmując wysokie lokaty i zdobywając medale…

erawaSport
fot. mluks-rawa.pl
komentarzy

W minioną środę (2.10) w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się  mistrzostwa województwa Szkolnego Związku Sportowego w indywidualnych biegach przełajowych.  Zawodnicy reprezentujący rawskie szkoły, osiągnęli wysokie wyniki i wrócili z dwoma złotymi i jednym brązowym medalem. 

fot. Zawodnicy rawskiego klubu kolejny raz stanęli na wysokości zadania.

fot. Zawodnicy rawskiego klubu kolejny raz stanęli na wysokości zadania.

Faworytem imprezy w kategorii szkół podstawowych był bez wątpienia Kacper Gos ze SP Nr1, któremu do bogatej kolekcji tegorocznych sukcesów brakowało złotego medalu z tych zawodów. Zdobycie tytułu mistrza województwa w biegach przełajowych nie sprawiło utalentowanemu sprinterowi problemów i z dużą przewagą przybiegł do mety. Rywalom dał się wykazać na pierwszych 200 metrach biegu, by potem spokojnie objąć prowadzenie i powtórzyć sukces Piotrka Bińkowskiego sprzed 10 lat. Zawody SZS w biegach przełajowych to specyficzna impreza i już nie jeden faworyt przekonał się boleśnie, że na tych zawodach nie ma patentu na wygrywanie. Na szczęście Kacper prezentuje stabilną formę, mimo kontuzji z jaką od pewnego czasu się boryka. W tej samej kategorii, do ostatnich metrów o brązowy medal toczył walkę Filip Mejer, który niedawno rozpoczął przygodę z bieganiem. Filip ostatecznie zajął IV lokatę.

Znakomicie spisał się również starszy o 5 lat Wojtek Sowik z LO, który startując po raz pierwszy w kategorii szkół średnich, zdobył brązowy medal, nieznacznie ustępując utytułowanym rywalom z bieżni. Wojtek nadal utrzymuje wysoką formę, jaką przygotował na lipcowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (V lokata na 1500 m).

Z tych mistrzostw medal przywieźli nie tylko zawodnicy klubu Mluks „Rawa”. Złoto w kategorii szkół średnich zdobyła Kamila Ziółkowska reprezentująca ZSP im. Reymonta, która trenuje w klubie LUKS Boguszyce.

Relacja: mluks-rawa.plskróty erawa.pl

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz