Rawscy ratownicy WOPR z pierwszymi sportowymi sukcesami. Reprezentanci miasta zadebiutowali w ogólnopolskich zawodach…

erawaSport
komentarzy

Pierwszy start w ogólnopolskich zawodach i już pierwsze sukcesy. Rawscy ratownicy WOPR wzięli udział w II rundzie Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Mimo debiutu, wyjątkowo udaną pozycję w swojej grupie wiekowej osiągnął Filip Rylski. Młody zawodnik z Rawy, w dwóch konkurencjach, zajął dwa najważniejsze miejsca na podium.

Filip Rylski w swojej grupie wiekowej odnotował bardzo dobre wyniki. W konkurencji holowanie manekina na dystansie 25 m, Filip zajął II miejsce, ustępując tylko reprezentantowi WOPR Ostrołęka, Filipowi Bagińskiemu. Na dwukrotnie dłuższym dystansie, chłopcy zamienili się miejscami. Pierwsze miejsce przed swoim kolegą z Ostrołęki wywalczył Rawianin. Łącznie w żyrardowskim Grand Prix udział wzięło 240 ratowników z całego kraju.
– Takie wyniki to poniekąd pokłosie tego, że wreszcie jest gdzie w Rawie ćwiczyć. Stworzyliśmy sekcję pływacką, trenujemy już półtora roku, wyniki są tego efektem. Dopiero teraz zaczynamy startować, ponieważ wcześniej nie mieliśmy jeszcze szans. To było nasze pierwsze Grand Prix i pierwsze sukcesy, to jest znaczące – podkreśla Andrzej Jankowski, prezes rawskiego WOPR’u.

Pisząc o sukcesach w zawodach, niewątpliwie warto odnotować także udział drugiego reprezentanta Rawy Mazowieckiej – Adriana Jastrzębskiego. Adrian ma bardzo poważną wadę wzroku i jego start w tak poważnych mistrzostwach należy uznać za wielki wyczyn. Trenerem rawskich zawodników jest Piotr Zimecki.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentFot. P. Gołka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz