Rawscy sportowcy nabierają rozpędu. Podczas Ogólnopolskiego Biegu Przełajowego LZS zawodnicy klubu Mluks „Rawa” zdobywają 6 medali…

erawaSport
fot. mluks-rawa.pl
komentarzy

W  XVIII Ogólnopolskim Biegu Przełajowym Ludowych Zespołów Sportowych w Wolborzu, który odbył się w minioną sobotę (5.10), udział wzięły 52 kluby z 10 województw. Wśród nich znalazła się reprezentacja z Rawy Mazowieckiej. Sportowcy z klubu Mluks „Rawa” zdobyli łącznie 6 medali (1 złoty, 3 srebrne i 2 brązowe), a w klasyfikacji klubowej zajęli 3 miejsce – najlepsze w dotychczasowej historii występów na tej imprezie.

P1040210

fot. Rawscy zwycięzcy z trenerem – Jarosławem Wasiakiem.

Nie zwalniają tempa dwaj zawodnicy trenera Jarosława Wasiaka, o których w ostatnim czasie najgłośniej. Kacper Gos (2001) trochę obawiał się startu na bardzo długim, jak na sprintera, dystansie 1500 m. Okazało się jednak, że niemal zdeklasował rywali, wyprzedzając najszybszego o ponad 200 m i zdobywając złoto. Świetnym biegiem popisał się również Wojtek Sowik, który w kategorii 96/97 na dystansie 3000 m rywalizował z dwoma czołowymi specjalistami biegów średnich w Polsce. Wojtek znakomicie wytrzymał kondycyjnie bieg, zdobywając srebrny medal. Ostatnie konfrontacje Wojtka z najlepszymi w Polsce juniorami młodszymi (Borkowski, Kuc), którym nieznacznie ustępuje, dają podstawy do optymizmu na przyszły sezon i bez wątpienia pozytywnie nastrajają Wojtka do ciężkiej pracy, jaka czeka go w sezonie przygotowawczym.

Na dystansie 1500 m swój pierwszy medal na tak dużej imprezie zdobył Filip Mejer, który wyciągnął wnioski z środowej porażki w Tomaszowie i tym razem głowa była silniejsza od ciała, co pozwoliło mu zdobyć brąz. Starszym kolegom nie ustępowali również młodsi lekkoatleci: w kategorii 2003 – Marcelina Mordaka zajęła drugie miejsce przegrywając złoto niemal na linii mety. To kolejny sukces, po brązie w Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków, tej niezwykle utalentowanej dziewczynki. Jej rówieśnik, Kacper Kotynia, który powoli idzie w ślady utytułowanego kolegi Kacpra Gosa, również zdobył srebrny medal. Ostatni, brązowy medal, podobnie jak przed rokiem, wywalczył Piotrek Sitarek (2002). Podczas tej imprezy w barwach klubu Mluks „Rawa” debiutowało kilkoro nowych zawodników, między innymi: Mateusz Lewandowski (2004), Olek Rzeńca (2003), Klaudia Dyśko (2002) oraz Przemek Pietrzak (2000), którzy spisali się bardzo obiecująco.

Relacja: mluks-rawa.plskróty erawa.pl

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz