Rawscy tenisiści z sukcesami. Najnowsze wieści płyną do nas od MLUKS „Dwójki”

erawaSport
fot. MLUKS "Dwójka"
komentarzy

Aktywna sobota (10.02) dla rawskich tenisistów. Zawodnicy MLUKS „Dwójki” wzięli udział aż w trzech zawodach. 

Zmagania I Ligowe
W minioną sobotę w Rawie Mazowieckiej odbyła się kolejna kolejka w ramach rozgrywek I Ligi Kobiet. Rawska drużyna kobieca podejmowała na własnym terenie zespół KU AZS UE II Wrocław, która obecnie jest liderem I ligi kobiet (grupa południowa). Nie trudno było zauważyć, kto w tym spotkaniu jest faworytem, ale nasze dziewczęta pokazały, że pomimo tego, iż występują jako beniaminek tych rozgrywek, potrafią nawiązywać walkę z wyżej notowanymi zespołami, jakim jest m.in. zespół z Wrocławia.

Ostatecznie nasze dziewczyny uległy w tym spotkaniu drużynie gości 4-6, ale niewiele brakło. aby ten mecz mógł zakończyć się remisem. Punkty dla zespołu rawskiego zdobyły: Wiktoria Wrzosek – 2, Eliza Brzęczek – 1 oraz gra deblowa Wrzosek/Brzęczek. Kolejne spotkanie ligowe kobieca drużyna rozegra na wyjeździe już 10 marca, gdzie ich przeciwnikiem będzie zespół MKS ROKITA Brzeg Dolny.

fot. MLUKS „Dwójka”

Kolejne cenne zwycięstwo
Również w sobotę odbyła się kolejna kolejka rewanżowa w rozgrywkach II Ligi Mężczyzn, dlatego też drużyna męska udała się na mecz do Bełchatowa. Zespół z Rawy tworzyli: Kuba Polański, Kuba Gierach, Kuba Kwapiś oraz Przemysław Zwierz. Tenisiści z rawskiego klubu potwierdzili swoje sportowe umiejętności, wygrywając z gospodarzami tego spotkania aż 10-0. Zawodnikami punktującymi w tym spotkaniu byli: Kuba Polański 2, Kuba Gierach – 2, Kuba Kwapiś – 2, Przemysław Zwierz – 2 oraz dwie gry deblowe Polański/ Gierach – 1, Kwapiś/ Zwierz – 1.

Kolejne spotkanie II ligowe mężczyzn zaplanowane jest na 3 marca o godzinie 16:00. Tym razem tenisiści z rawskiego klubu będą podejmować w Hali Tatar drużynę UKS Fungis Maków. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.

Wymęczone zwycięstwo
Miniony weekend to także Półfinał Drużynowego Pucharu Polski Województwa Łódzkiego. Męska drużyna MLUKS „Dwójki” w piątek (9.02) wybrała się do Przygłowa, aby tam zmierzyć się z miejscowym LUKS Start Przygłów. Na to spotkanie zespół z Rawy udał się w składzie: Kuba Polański, Kuba Gierach oraz Przemysław Zwierz. Mecz z miejscowymi zawodnikami toczył się punkt za punkt, był bardzo wyrównany. O losach tego spotkania przy stanie 3-3 decydował ostatni tego dnia pojedynek, w którym zmierzyli się: Paweł Kozera z Przemkiem Zwierzem.

Ostatecznie zwycięstwo odniósł zawodnik z Rawy, który pokonał swojego przeciwnika 3-1 i dorzucił cenny punkcik do wyniku tego spotkania, tym samym po dwu godzinnej walce ustalając wynik 4-3. Punkty dla zespołu rawskiego zdobyli: Kuba Polański – 2, Przemysław Zwierz – 1 oraz gra deblowa Polański/ Gierach. Tenisiści z Rawy, dzięki odniesionemu zwycięstwu, awansowali do Finału tych rozgrywek, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą drugiego spotkania półfinałowego ULKS Moszczenica – IKS Start Zduńska Wola.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz