„Rawska Loża Szyderców” rozgrzała drugą turę samorządowych wyborów. Do sytuacji na konferencji prasowej odnieśli się przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości…

erawaMiasto
komentarzy

Nikt w Rawie Mazowieckiej nie spodziewał się, że internetowa inicjatywa będzie w stanie włożyć tyle emocji w drugą turę wyborów samorządowych. Wszystko zaczęło się od zaproszenia kandydatów na burmistrza miasta na przedwyborczą debatę. Skończyło się na mocnej dyskusji oraz wielu nieścisłościach, w wyjaśnianiu których miała pomóc nawet lokalna policja.

Autorem propozycji debaty była nieformalna grupa mieszkańców, która na facebook’u funkcjonuje jako „Rawska Loża Szyderców” (link). Pomysł mocno popierany przez Internautów, wywołał lawinę komentarzy. Emocje podsyciły informacje o wezwaniu osób związanych z internetowym profilem RLS do Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. Jak relacjonowali niektórzy Internauci, autorem policyjnego zawiadomienia mieli być przedstawiciele lokalnego Prawa i Sprawiedliwości. PiS do całej sytuacji odniósł się na zwołanej wczoraj konferencji prasowej.

Posłuchajcie, co o sprawie mówili przedstawiciele PiS’u.

[audio: http://www.erawa.pl/wp-content/audio/konferencja_pis.mp3]

O komentarz postanowiliśmy spytać także Mariusza Kozłowskiego, który jest jednym z inicjatorów facebook’owego fanpage’a „Rawska Loża Szyderców”.

„Absolutnie debata nie jest manipulacją, aby tak mówić trzeba mieć dowody. Żadna z osób należących do Loży nie należy do partii politycznej, nikogo nic nie łączy z Urzędem Miasta. Często prosiliśmy, żeby PiS podał nam linki gdzie my jako Loża piszemy źle o nich, do tej pory nie dostaliśmy odpowiedzi. To raczej my możemy mieć pretensję, że nieładnie wyrażano się o nas, mamy na to dowody, w postaci tekstów, które przedstawiliśmy rzecznikowi PiS-u. Mieliśmy bardzo mało czasu, żeby zorganizować taką debatę. Dla obydwu kandydatów mieliśmy identyczną formułę spotkania, naprawdę byliśmy tylko łącznikiem między społeczeństwem a dwoma komitetami wyborczymi. Jest wyraźnie napisane, że pytania zadają również mieszkańcy Rawy Mazowieckiej. Nie wiem gdzie ktokolwiek znalazł jakąkolwiek formę manipulacji z naszej strony i uważamy, że nam jako wyborcom należy się takie spotkanie, dwóch kandydatów na najważniejsze stanowisko w naszym mieście. Ze strony PiS-u nie otrzymaliśmy żadnego oficjalnego, pisemnego oświadczenia, że nie wezmą udziału w tej debacie i nie otrzymaliśmy również propozycji innej formy spotkania dwóch kandydatów na urząd burmistrza. Wprawdzie na naszej stronie zostało wklejone oświadczenie, nie ma tam jednak osobistego podpisu rzecznika PiS-u. Dlatego dzisiaj  będą stały dwa krzesła przygotowane dla obydwu kandydatów. „

Mariusz Kozłowski wyjaśnia także, czym jest rzeczona „Rawska Loża Szyderców”

„RLS będzie się starała w sposób nieco inny niż pozostałe grupy, czy dziennikarze opisywać i przedstawiać ważne dla mieszkańców miasta sprawy. Będziemy odważną grupą i nie będziemy się bać nawet tych trudnych spraw.”

Dzisiejsze spotkanie, zainicjowane przez nieformalną grupę, ma odbyć się o godzinie 19:00 w Miejskim Domu Kultury.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz