„Rawska młodzież nie musi wyjeżdżać, aby znaleźć dobrą szkołę średnią”. Dyrektorzy rawskich placówek chwalą swoje szkoły…

erawaPowiat
komentarzy

Uczniowie gimnazjów mają szeroki wybór szkół ponadgimnazjalnych nie tylko na terenie Rawy Mazowieckiej. Podczas targów edukacyjnych, które odbyły się w ubiegłym tygodniu (22.03) wystawcy próbowali różnymi metodami „sprzedać” ofertę swojej szkoły. Rawskie placówki przekonywały, że nie trzeba szukać daleko, ponieważ ich poziom nie odbiega od szkół ulokowanych w dużych miastach.

Jedenaste targi edukacyjne, które odbyły się pod koniec ubiegłego tygodnia w Starostwie Powiatowym w Rawie były okazją do zaprezentowania młodzieży gimnazjalnej oferty szkół.
– Mieliśmy więcej placówek, które chciały przedstawić swoje kierunki kształcenia, niż byliśmy w stanie zmieścić – informuje Dorota Zdziechowska, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, będącego głównym organizatorem targów.

Uczniom zaprezentowało się 19 wystawców, którzy mieli przygotowaną ofertę również dla tych, chcących zakończyć swoją edukację na poziomie gimnazjum. Główny nacisk był jednak kładziony na uczniów, którzy będą kontynuować proces kształcenia. Metody wystawców były różne. Ładne dziewczyny, przystojni chłopcy w mundurach, dobre jedzenie i elegancki makijaż. To tylko jedne z nielicznych, wykorzystywanych sposobów.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Dyrektorzy lokalnych szkół ponadgimnazjalnych również nie próżnowali. Oświatowcy przekonywali, że nie trzeba wyjeżdżać z Rawy, aby móc wybrać dobrą szkołę.
– Skończyć szkołę średnią w naszym mieście to nie jest żaden wstyd – mówi Arkadiusz Woszczyk, dyrektor LO im. Skłodowskiej-Curie. Naprawdę prezentujemy wysoki poziom, a młodzi ludzie mają dobre szkoły do wyboru tutaj, na miejscu. Tę opinię potwierdza Radosław Kaźmierczak, dyrektor ZS-CEZiU.
– Chcielibyśmy, żeby uczniowie dokonali dobrego wyboru. Najważniejsze jest, aby byli pewni swojej decyzji. A w Rawie mają do dyspozycji bogatą ofertę edukacyjną.

Walka o ucznia trwać będzie do połowy kwietnia, kiedy to gimnazjaliści rozpoczną składanie dokumentów do szkół ponadgimnazjalnych. Ważne by decyzję podjęli świadomie, nie kierując się wyborem kolegów.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz