Rawska sztafeta najszybsza. Zawodnicy MLUKS „RAWA” obronili tytuł mistrzowski…

erawaSport
komentarzy

Podczas rozegranego w Łodzi Finału Ogólnopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Biegach Rozstawnych Vena (15.06), młodzi zawodnicy klubu lekkoatletycznego MLUKS „RAWA” obronili tytuł mistrzowski z ubiegłego roku w sztafecie szwedzkiej szkół podstawowych.

P1040414

fot. Zwycięska sztafeta

Sztafeta z Rawy Mazowieckiej w tych zawodach reprezentowała Szkołę Podstawową Nr 1. Zawodnicy mistrzowski wynik osiągnęli biegnąc w szwedzkiej sztafecie (100 m, 200 m, 300 m, 400 m). Na mecie chłopcy osiągnęli przewagę blisko 7 sekund na drugą sztafetą, mimo że byli najmłodszym zespołem! Skład rawskiej sztafety: Jakub Niewiadomski, Kacper Kotynia, Filip Mejer, Kacper Gos. To właśnie utytułowany Kacper Gos był motorem napędowym zespołu. Na swojej zmianie (400 m) odrobił stratę do rywali i przybiegł z bardzo dużą przewagą.
Łącznie w zawodach, w różnych kategoriach wiekowych wzięły udział 154 sztafety wyłonione w eliminacjach wojewódzkich w całym kraju.

Tydzień wcześniej Kacper Gos poprowadził uczniów SP1 w Rawie Mazowieckiej do drugiego z rzędu zwycięstwa drużynowego w kategorii podstawówek w Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków, jakie odbyły się w Bielicach koło Sochaczewa. Kacper odniósł tam trzecie z rzędu zwycięstwo (1000 m). Oprócz niego na podium stawali również Kacper Kotynia, Kacper Kaczmarek i Mateusz Wawrzyniak (klasy IV).

Relacja: mluks-rawa.plskróty erawa.pl.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz