Rawski ogólniak przestaje istnieć. Od lipca w miejsce Liceum im. Skłodowskiej-Curie powstanie Zespół Szkół Ogólnokształcących…

erawaPowiat
komentarzy

Od 1 lipca w Rawie Mazowieckiej zacznie funkcjonować Zespół Szkół Ogólnokształcących, w którego skład wejdzie dotychczasowe Liceum Ogólnokształcącą oraz Gimnazjum. Utworzony zespół nie będzie już nosił imienia Marii Skłodowskiej-Curie. Takie zmiany mogą wpłynąć na rozpoznawalność rawskiego ogólniaka. Niebawem ogłoszony zostanie konkurs na nowego dyrektora zespołu.

Nowo utworzony Zespół Szkół Ogólnokształcących zacznie funkcjonować w Rawie Mazowieckiej od 1 lipca. W jego skład ma wejść LO im. Skłodowskiej-Curie oraz publiczne Gimnazjum, które obecnie działa na terenie placówki. Powołanie zespołu szkół ma być posunięciem opłacalnym głównie ekonomicznie.
– Jest to krok do oszczędności. Dzięki temu nie będziemy musieli powoływać drugiego dyrektora dla istniejącego gimnazjum – objaśnia Andrzej Latek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej rawskiego starostwa.

I tylko patrona szkoły szkoda. Jak się okazuje, przepisy nie dopuszczają możliwości, aby zespoły nosiły imię konkretnej postaci. Dlatego nowy Zespół Szkół Ogólnokształcących pozostanie bezimienny.
– Na początku obawiałem się, że wpłynie to negatywnie na wizerunek szkoły. Jednak wiele liceów w Polsce weszło w skład zespołów i nadal posługuje się nazwą wypracowaną historycznie – uspokaja obecny dyrektor LO, Arkadiusz Woszczyk. W przypadku rawskiego ogólniaka same formalne zmiany będą nawiązywały do chlubnej historii oświatowej jednostki. W przeszłości istniało tu bowiem także gimnazjum.
– W Liceum istniało kiedyś gimnazjum koedukacyjne. Było to w 1945 r. i od tamtej pory mury naszej szkoły opuściło ponad 8 tysięcy absolwentów. Myślę, że to pozwoli, aby imię jakie nosi liceum nie zostało zapomniane – dodaje dyrektor Woszczyk.

W związku ze zmianami, władze powiatu będą zmuszone ogłosić konkurs na nowego dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Arkadiusz Woszczyk, obecny dyrektor LO zapewnia, iż sam na pewno do takowego konkursu przystąpi.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz