Rawski WOPR z nowym prezesem. Sebastian Zbiros zastąpił Andrzeja Jankowskiego

erawaMiasto
fot. WOPR Rawa Mazowiecka
komentarzy

Po 32 latach prezesury w WOPR Andrzej Jankowski rezygnuje ze stanowiska. W Rawie Mazowieckiej odbył się Nadzwyczajny Zjazd delegatów Okręgowego WOPR. 

W minioną niedzielę (2.02) delegaci Okręgowego WOPR jednogłośnie wybrali nowego prezesa. Decyzja o zmianie na stanowisku spowodowana została rezygnacją złożoną przez dotychczasowego szefa – Andrzeja Jankowskiego. 

Kandydatura Sebastiana Zbirosa zgłoszona została przez ustępującego prezesa i z entuzjazmem przyjęta nie tylko przez delegaturę, ale i członków zarządu rawskiego WOPR.

Nowy prezes doskonale znany jest w środowisku, w organizacji pojawił się w roku 2009 i od tamtej pory angażuje się w jej funkcjonowanie, prowadzi zajęcia pływackie z dziećmi, jest ratownikiem na rawskiej pływalni oraz instruktorem ratownictwa wodnego. Zawodowo związany również z PSP w Skierniewicach.

– Postawiony zostałem przed wielkim wyzwaniem, jakim jest poprowadzenie tej organizacji. W zarządzie są osoby, które dostrzegają wiele problemów jakie dotykają WOPR. Przede wszystkim jest to konieczność przygotowania ratowników, których nam brakuje. A widzimy, że to zapotrzebowanie na nowe, wykwalifikowane osoby występuje. Dużym ułatwieniem w takim przygotowaniu byłoby posiadanie własnego terenu lub takiego, z którego moglibyśmy korzystać podczas przeprowadzania szkoleń oraz magazynować na nim sprzęt, np. łodzie – mówi nowo wybrany prezes WOPR Sebastian Zbiros. 

Andrzej Jankowski w WOPRze działał wiele lat, od 1988 roku był prezesem WOPR Województwa Skierniewickiego, później Okręgowego w Rawie Mazowieckiej. W latach 2002 – 2017 był także prezesem WOPR Województwa Łódzkiego, a 1998 – 2019 członkiem Zarządu Głównego WOPR. 

Teraz też rezygnuje wyłącznie z prezesury, ale nie z działania w organizacji. Z pewnością swoim doświadczeniem będzie wspierał zarząd. 

Podczas Nadzwyczajnego Zjazdu delegaci Okręgowego WOPR oprócz wyboru nowego prezesa uchwalili również zmiany w statucie. Tym samym nazwa Okręgowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zmieniono na Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Rawie Mazowieckiej. Skorygowany został też  teren działania  organizacji na miasto Rawa Mazowiecka i powiat rawski. Do działań statutowych dopisano również działalność sportową w zakresie nurkowania. 

Podczas wczorajszego zjazdu w Rawie pojawił się prezes zarządu Głównego WOPR Paweł Błasiak oraz prezes WOPR województwa łódzkiego Patryk Sokal, którzy towarzyszyli w obradach i wręczaniu odznaczeń.

Zostały one przyznane: 
– Brązowy Krzyż za zasługi dla WOPR: Andrzej Jankowski 
– Złota Odznaka WOPR za zasługi z Wieńcem Laurowym Andrzej Jankowski, Andrzej Goljan
– Złota Odznaka WOPR za zasługi z Liściem Laurowym Paweł Gołka 
– Złota Honorowa Odznaka WOPR: Konrad Rogodziński, Zbigniew Wochna
– Srebrna Honorowa Odznaka WOPR: Sebastian Zbiros, Piotr Kucharski
– Brązowa Honorowa Odznaka WOPR: Marcin Skóra, Zbigniew Noga, Przemysław Janecki, Małgorzata Melon, Maciej Lipski, Daniel Czapnik, Bartłomiej Kamiński, Karol Sworski, Tomasz Ścibiorek, Paweł Sawicki 

Po zjeździe nadzwyczajnym zarząd rawskiego WOPR wygląda następująco:
Sebastian Zbiros – prezes, Paweł Gołka – wiceprezes, Przemysław Janecki – wiceprezes oraz członkowie: Piotr Kucharski, Małgorzata Melon, Paweł Sawicki, Zbigniew Noga, Andrzej Goljan.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz