Rawski WOPR z nowym sprzętem. Kolejny projekt z Budżetu Obywatelskiego zrealizowany

erawaMagazyn
komentarzy

Pierwszy z czterech projektów inwestycyjnych Budżetu Obywatelskiego 2023 zakończony. W kolejce czekają jeszcze trzy. 

W ubiegłym roku mieszkańcy Rawy Mazowieckiej w Budżecie Obywatelskim wybrali cztery zadania inwestycyjne. Wśród nich pojawił się projekt dotyczący poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta. Jego oficjalna realizacja nastąpiła w miniony wtorek (30.05). To właśnie wtedy w biurze WOPR w Rawie Mazowieckiej burmistrz Piotr Irla przekazał organizacji nowy sprzęt o wartości 29 tysięcy złotych. 

W ramach zadania zakupione zostały: kamizelka wypornościowa – 2 sztuki, butla – 2 sztuki, automat oddechowy – 2 sztuki, komputer nurkowy – 2 sztuki, płetwy – 6 par, kamizelka do nauki udrażniania dróg oddechowych – 2 sztuki oraz silnik zaburtowy 5 KM.

Niebawem realizacji doczekać się mają pozostałe trzy pomysły, na które najliczniej zagłosowali rawianie. Jednym z nich jest siłownia plenerowa na osiedlu 9-go Maja – jej koszt to 60 tysięcy złotych. 
– W budżecie miasta dodatkowo pojawiły się środki na budowę placu zabaw również na tym osiedlu. Postanowiliśmy więc połączyć te zadania. Trwa właśnie kompletowanie dokumentacji projektowej, która obejmuje kompleksowo obydwa obiekty – mówi Piotr Irla, burmistrz miasta Rawa Mazowiecka. 

Nowy obiekt sportowy ma się pojawić na terenie między asfaltowym boiskiem a ulicą Gąsiorowskiego, tak aby rosnące tam drzewa dawały naturalny cień. 

Do zrealizowania pozostał także zakup nowoczesnego sprzętu do Miejskiej Biblioteki Publicznej (24,5 tysiąca złotych) oraz wyposażenia dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej (skafander do ratownictwa wodnego, ubranie osobiste strażaka – 16 tysięcy złotych). 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz