W rawskim ratuszu powstał nowy wydział. Wiemy już kto został wybrany na naczelnika i inspektora…

erawaMiasto
fot. Mariusz Szadkowski
komentarzy

Urząd Miasta w Rawie Mazowieckiej wzbogacił się o nowy wydział. Pracownicy tej jednostki mają się zająć tematami związanymi z rewitalizacją miasta. Póki co zatrudnione w nim będą dwie osoby, ale docelowo od 3 do 5. 

Wydział Rewitalizacji Miasta od niedawna zasilił rawski ratusz. Już od kilku miesięcy mówiono o konieczności zatrudnienia nowych, bądź przesunięcia dotychczasowych pracowników, którzy zajmą się sprawami ściśle związanymi z rewitalizacją.
– Wydział ten będzie realizował zadania dotyczące samej rewitalizacji, ale też i Lokalnego Programu Rewitalizacji – krótko mówi Burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal. 

fot. Zbigniew Karpiński z burmistrzem i wiceburmistrzem.

Swoją działalność wydział rozpoczął wraz z początkiem grudnia. Póki co, w wyniku konkursu, obsadzono w nim dwa stanowiska: naczelnika i inspektora. Kierownikiem komórki został Mariusz Szadkowski, dotychczas pracujący w rawskim Urzędzie Miasta jako koordynator do spraw rewitalizacji, a inspektorem Zbigniew Karpiński, pełniący funkcję doradcy burmistrza Dariusza Misztala. 

W uzasadnieniach zawartych w informacjach o wyniku naboru czytamy, że obydwaj panowie spełnili wszystkie wymagania kwalifikacyjne stawiane w ogłoszeniu o naborze oraz oczekiwania pracodawcy (więcej możecie znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej rawskiego ratusza).

Na stanowisko naczelnika wpłynęła tylko jedna oferta, natomiast osób chcących pełnić funkcję inspektora aż 5.
– Cztery z nich odrzucono ze względów formalnych. Brakowało podpisów pod klauzulą o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Nic z tymi ofertami nie mogliśmy zrobić po za otworzeniem ich – tłumaczy radca prawny ratusza Marcin Młynarczyk. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz