Rekordowa liczba bezrobotnych zarejestrowana w powiecie rawskim. W samym styczniu zarejestrowało się ponad 300 nowych bezrobotnych…

erawaPowiat
komentarzy

2189 osób zarejestrowanych, jako bezrobotne. To najświeższe dane płynące z Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie Mazowieckiej. Statystyki z końcówki stycznia mogą niepokoić. To jeden z najgorszych wyników na przestrzeni ostatnich lat. W samym styczniu, jak informuje PUP, zarejestrowało się 348 nowych bezrobotnych.

Jak się okazuje, dla mieszkańców powiatu rawskiego sytuacja wygląda coraz gorzej. Na koniec pierwszego miesiąca 2013 roku grubo ponad 2 tysiące osób pozostaje bez pracy. Trend nowych rejestracji pojawił się już w połowie ubiegłego roku i poniekąd trwa do dzisiaj, co potwierdzają styczniowe dane. Najczęściej do puli osób bezrobotnych dołączają osoby, które wcześniej pracowały w branży budowlanej, monterskiej, meblarskiej, czy na stałą umowę o pracę.
Jak informuje Dorota Zdziechowska, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie, na razie żaden zakład pracy nie zgłaszał planowanych w najbliższym czasie zwolnień grupowych.

Urząd robi co może, między innymi stawiając na aktywizację bezrobotnych. Od stycznia wspieramy nie tylko w ramach szkoleń, ale również staży, prac interwencyjnych, czy jednorazowych środków na otworzenie własnej działalności gospodarczej – wymienia dyrektor Zdziechowska. Mimo aktywności urzędu, wzrost bezrobocia nadal postępuje…

Jak Wy oceniacie tę niepokojącą sytuację? Zapraszamy do komentowania….

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz