Remontujesz? Wygrywasz. Rawski ratusz ogłasza konkurs na najładniejszą elewację

erawaMiasto
komentarzy

To już trzecia edycja konkursu „Elewacja centrum Rawy Mazowieckiej”. Zwycięzca może otrzymać nagrodę w wysokości 15 tysięcy złotych. 

Konkurs ogłoszony kolejny raz przez Urząd Miasta w Rawie Mazowieckiej to element rewitalizacji obszaru staromiejskiego i skierowany do właścicieli, współwłaścicieli oraz wspólnot mieszkaniowych budynków mieszkalnych i mieszkalno-usługowych. 
– Mieszkańcy, którzy pytali o warunki udziału w konkursie, najczęściej pytali o to w jakim stopniu należy dokonać remontu. Ważne jest, żeby pamiętać, że odnowiona musi zostać elewacja frontowa z każdej strony ulicy – tłumaczy Kierownik Biura ds. Rewitalizacji Mariusz Szadkowski. 

Warunki konkursu są bardzo proste. Może w nim wziąć udział każdy właściciel, współwłaściciel, czy też wspólnota mieszkaniowa budynków mieszkalnych i mieszkalno-usługowych z obszaru rewitalizacji, którzy:
* w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 30 września 2022 r. wykonali prace remontowe wszystkich elewacji budynku usytuowanego w pierzei danej ulicy lub placu,
* w terminie od 1 do 31 października 2022 r. złożyli zgłoszenie konkursowe wraz z wymaganymi dokumentami w siedzibie Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka. 
– To doskonała okazja na odzyskanie chociaż części wkładu środków, jakie zostały wydane na remont. Należy jednak pamiętać, że zgłaszając się do konkursu należy dokładnie sprawdzić, czy mamy wszystkie niezbędne dokumenty. Osoba składająca musi załączyć wszystkie dokumenty wymienione w regulaminie, jak również wypełnione wzorce stanowiące załączniki do regulaminu – dodaje Mariusz Szadkowski. 

– To doskonała okazja na częściowe zbilansowanie swojego budżetu, jaki został przeznaczony na realizację przedsięwzięcia. Należy jednak pamiętać, że zgłaszając się do konkursu należy dokładnie sprawdzić, czy mamy wszystkie niezbędne dokumenty – dodaje Mariusz Szadkowski. 

Komisja konkursowa oceni prace mieszkańców w listopadzie bieżącego roku, wyłonienie zwycięzców nastąpi najpóźniej w grudniu tego roku. A do rozdania jest, podobnie jak w latach ubiegłych – 61 tys. złotych brutto. W regulaminie zapisano następujące nagrody:
* nagroda za 1 miejsce – 15 000 zł,
* nagroda za 2 miejsce – 12 000 zł,
* nagroda za 3 miejsce – 10 000 zł,
* nagroda wyróżnienia przyznawana przez Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka dla maksymalnie 3 budynków – po 8 000 zł na budynek.

Regulamin konkursu oraz inne niezbędne załączniki znajdziecie na stronie Urzędu Miasta
– Kolejna edycja tego konkursu dopiero w przyszłym roku kalendarzowym, dlatego warto skorzystać już teraz i wziąć udział w trzeciej edycji konkursu „Elewacje centrum Rawy Mazowieckiej” – zachęca Mariusz Szadkowski. 

Ważne!
W celu zgłoszenia budynku do konkursu, wymagane jest uwzględnienie przy realizacji prac kolorystyki elewacji oraz cokołów, która została wskazana w załączniku nr 5 do regulaminu konkursu.

Właściciele budynków jednorodzinnych, którzy w ramach prac remontowych dodatkowo chcieliby przeprowadzić termomodernizację, mogą skorzystać  z dofinansowania na prace termomodernizacyjne w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. 
Szczegółowe informacje można uzyskać w pokoju nr 9 w budynku Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka przy Pl. Piłsudskiego 4 lub pod numerem telefonu 46 814 47 11 wew. 130.
*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz