RKS Mazovia wycofuje się z rozgrywek. Drużyna seniorów nie będzie kontynuowała zmagań w IV lidze…

erawaSport
komentarzy

Drużyna seniorów RKS Mazovia Rawa Mazowiecka nie będzie grała w IV lidze. Dziś zarząd klubu podjął decyzję o wycofaniu składu z rozgrywek. Oficjalnym powodem rezygnacji są problemy organizacyjne, przede wszystkim związane z finansową stroną działalności klubu.

fot. O decyzji zarząd klubu poinformował na swojej internetowej stronie.

fot. O decyzji, zarząd klubu poinformował na swojej internetowej stronie.

Pierwsze informacje o możliwości wycofania drużyny z rozgrywek pojawiły się w związku z planowanym meczem z drużyną Łódzkiego Klubu Sportowego. Zarząd z tym spotkaniem wiązał spore nadzieje finansowe. I choć w skali pozostałych ligowych rund, pieniądze pozyskane z biletów byłyby kroplą w morzu potrzeb, mogłyby pozwolić drużynie kontynuować piłkarskie zmagania. Po odmownej decyzji rawskiego ratusza, dotyczącej możliwości zorganizowania imprezy masowej, zarząd klubu podjął radykalne kroki, wycofując drużynę seniorów z IV-ligowych rozgrywek. „Ekonomia jest brutalna i z nią w dniu dzisiejszym przegraliśmy” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu klubu, zamieszczonym na internetowej stronie drużyny.

Przed władzami klubu także kolejne decyzje dotyczące samego zespołu. Wiele wskazuje na to, iż drużyna seniorów zostanie po prostu rozwiązana.
– Z powodu trudnej sytuacji finansowej prawdopodobnie będziemy zmuszeni na zlikwidowanie naszej pierwszej drużyny. Obecnie grający w niej zawodnicy będą wtedy wolnymi i będą mogli przejść do innych klubów lub do naszej B klasy. W tym tygodniu sprawa powinna się wyjaśnić. Nie możemy sobie pozwolić na dalsze utrzymywanie tej drużyny, ponieważ utrzymywali ją wyłącznie sponsorzy i w końcu, gdy sytuacja finansowa jest taka trudna, to staje się męczące. Klub Mazovia będzie nadal istniał, ale niestety już bez pierwszego składu – informuje Marcin Kosela członek zarządu rawskiego klubu.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz