Rolnik zginął przygnieciony przez traktor. Tragedia w Woli Chojnatej

erawaBiała Rawska, Powiat
fot. KPPSP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym zginął 67-letni traktorzysta. Mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy podczas wykonywania prac polowych.

Do zdarzenia doszło w  miniony poniedziałek (3.10). O wypadku przy pracy powiadomieni zostali rawscy policjanci. Jak wynika z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 67-letni mężczyzna przy pomocy ciągnika rolniczego wyrywał korzenie drzew owocowych. Z niewyjaśnionych przyczyn ursus c-360 podczas pracy przewrócił się i przygniótł traktorzystę. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Przez kilka godzin policjanci pod nadzorem prokuratura pracowali na miejscu tego wypadku.
– Jesień to czas wzmożonych prac rolniczych. Niestety częściej dochodzi wówczas do wypadków przy pracy. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dotyczy to odpowiedniego przygotowania do pracy, jak również samej obsługi maszyn rolniczych. Chwila nieuwagi lub zmęczenie podczas wykonywania prostych z pozoru czynności niejednokrotnie może skończyć się tragicznie. Dlatego policjanci apelują, aby do wykonywania swoich obowiązków nie podchodzić rutynowo – mówi mł. asp. Agata Krawczyk rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz