Ruszyli na spacer po zdrowie Kuby. 131 osób postanowiło aktywnie wesprzeć szlachetny cel

erawaSport
komentarzy

250 tysięcy złotych – właśnie taka kwota jest potrzebna na operację 11-letniego Kuby Fangrata. Chłopca wspiera nie tylko rodzina. Rawianie pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i ruszyli po pieniądze. 

Spacer po zdrowie Kuby – to pomysł Niny Czarneckiej-Pałki z rawskiej Strefy Zdrowia Active, która włączyła się w aktywne pomaganie małemu rawianinowi. Okazuje się jednak, iż ludzi o wielkich sercach w naszym powiecie jest o wiele więcej. 

Dziś (27.06) bowiem 131 osób wyruszyło na spacer, a wszystko po to, aby uzbierać jak największą kwotę na operację Kuby. Sam zainteresowany również wziął udział w wydarzeniu i idąc o kulach na czele wycieczki, dawał dobry przykład. 
– Przeszliśmy dziś do parku po zdrowie Kuby i wierzymy, że już niebawem on sam będzie mógł przyjść tu na zdrowych nogach – mówiła podczas spaceru Nina Czarnecka-Pałka. 

[O Kubie i jego walce z chorobą więcej –> przeczytacie tutaj. ]

Do akcji włączyło się również ponad 20-stu sponsorów, którzy zadeklarowali wpłatę złotówki od każdej spacerującej osoby.
– Na początku wystraszyliśmy się, że będzie nas bardzo niewiele. Ale punktualnie o 16:00 zgromadziło się naprawdę dużo chętnych na spacer. Zaskoczyło mnie to – podsumowała Anna Fangrat, mama Kuby. 

Jeśli i Wy chcecie pomóc Kubie stanąć na nogi to możecie wpłacać pieniądze za pośrednictwem zrzutki na siepomaga.pl

Zdjęcia ze spaceru znajdziecie w naszej galerii

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz