Są pieniądze na miejski żłobek! Rawa otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 1 mln 700 tysięcy złotych…

erawaMiasto
komentarzy

Ponad 1 mln 700 tysięcy złotych otrzyma Rawa Mazowiecka na budowę miejskiego żłobka. Pozytywnym rozstrzygnięciem zakończył się dotacyjny konkurs w ramach programu Maluch 2013, przygotowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Miasto znalazło się na 51 pozycji z 260 dofinansowanych zadań. To szansa na szybką realizację planowanej budowy.

fot. Tak prezentują się okazałe projekty przyszłego żłobka.

Budowa żłobka w sumie ma pochłonąć ponad 7 milionów złotych. Ministerialna dotacja pozwoli jednak na szybkie dokończenie samej budowy niezbędnych obiektów. Po otrzymaniu dotacji, wiele wskazuje na to, iż budynek żłobka w stanie surowym stanie jeszcze w tym roku.

Żłobek ma powstać na działce, która położona jest między ulicami Kolejową i Murarską. Będzie elementem kompleksu dwóch budynków, które powstaną na planie litery „L”. W jednym obiekcie powstanie żłobek, drugi budynek zajmą między innymi Warsztaty Terapii Zajęciowej. W środku między obiektami znajdzie się okazałe patio.
– Przychodzi czas, żeby rozpocząć budowę ładnego, miejskiego żłobka na czasy XXI wieku. Będzie to bardzo nowoczesny obiekt, na pięć oddziałów. Oddziały będą liczyć 15 osób. Do tego powstanie cała infrastruktura: kuchnie, obsługa pielęgniarek, pralnie, sypialnie, ogród zimowy – tak, pewien czas temu, opowiadał nam o wizji żłobka burmistrz Eugeniusz Góraj.

> Więcej informacji o żłobku szukajcie w naszych poprzednich wpisach. 

Żłobek dofinansowany z pieniędzy ministerialnych będzie musiał funkcjonować minimum od 2 do 5 lat.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz