Śmieci porozrzucane dookoła pojemników, przepełnione i śmierdzące śmietniki – tak wyglądał początek lipca na osiedlach wielorodzinnych. Sytuacja ma być rozwiązana, zapewnia ratusz…

erawaMiasto
komentarzy

Mieszkańcy rawskich osiedli zderzyli się z nową rzeczywistością związaną z wywozem śmieci. Od kilku dni śmietniki oraz zestawy do segregowania odpadów wyglądają zatrważająco. Góry śmieci, niewystarczająca ilość kontenerów i wreszcie rozsypane dookoła pojemników plastikowe butelki, to obraz, z którym spotkali się mieszkańcy.

Sytuacja dziś (10.07) na szczęście zaczęła się zmieniać. Jak tłumaczy rawski Urząd Miasta, zamieszanie związane z wywozem śmieci jest incydentalne i po części związane z błędami firmy, która do niedawna zajmowała się wywozem segregowanych odpadów.
– Proszę zrozumieć, że poprzednia firma, czyli Juko, która miała podpisaną wcześniej umowę ze spółdzielnią mieszkaniową, na dzień 30 czerwca nie wywiązała się z umowy i nie odebrała odpadów selektywnych. Także 1 lipca zostaliśmy z pełnymi pojemnikami, a w ciągu tygodnia nie jesteśmy w stanie opróżnić ich wszystkich – tłumaczy Anna Idzikowska, naczelnik Wydziału gospodarki komunalnej.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Problemem okazały się także przepełnione śmietniki. W niektórych „kioskach” postawiono zbyt mało pojemników, co przy obecnej częstotliwości wywozu odpadów sprawiło również spore problemy. Rozwiązaniem zajął się Urząd Miasta. Pracownicy objechali wszystkie śmietniki, sprawdzili ich stan oraz zrobili rozpoznanie, w których „kioskach” należy dostawić dodatkowe kontenery.

Miejmy nadzieję, iż całe zamieszanie jest tylko i wyłącznie zbiegiem przypadków i już niebawem nowy system zacznie funkcjonować sprawnie. To ważne także w kontekście świadomości samych mieszkańców. Walające się przy zestawach do segregacji odpadów śmieci, na pewno nie zachęcają do ekologicznych zachowań. Szczegółowy harmonogram wywozu śmieci można znaleźć tutaj.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz