Śmiertelny wypadek w Rawie Mazowieckiej. Dwie kobiety zostały potrącone na pasach

erawaMiasto
komentarzy

W kobiety przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych wjechała skoda. Obydwie potrącone zostały przewiezione do szpitali. Niestety jedna z nich zmarła. 

Rawscy policjanci prowadzą czynności w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj (3.01) około godziny 5:30 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy Mszczonowskiej w Rawie Mazowieckiej.
— Dwie kobiety w wieku 43 oraz 47 lat kończąc przechodzenie po przejściu dla pieszych zostały potrącone przez 59-letniego kierującego skodą.  Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że w chwili zdarzenia był trzeźwy. Policjanci jednak zabezpieczyli jego krew do dalszych badań laboratoryjnych – tłumaczy asp. Agata Krawczyk, Oficer Prasowy KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Z uwagi na poniesione obrażenia obie piesze zostały przetransportowane do szpitali. Pomimo starań lekarzy, 43-letniej kobiety nie udało się uratować. Kierujący skodą został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po przesłuchaniu przez prokuratora mężczyznę zwolniono. Został wobec niego zastosowany dozór policyjny i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Rawscy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają dokładne okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość jazdy w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Warunki drogowe z uwagi na silne opady deszczu utrudniają bezpieczną jazdę. Wzmożona czujność przyda się w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz