Sobota na rowerze, niedziela w biegu. Na weekend w Rawie zaplanowano dwie wyjątkowe sportowe imprezy…

erawaSport
komentarzy

Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu w ten weekend nie powinni się w Rawie Mazowieckiej nudzić. Nad Zalewem Tatar w sobotę oraz w niedzielę odbędą się dwie interesujące imprezy. W sobotę, coś dla miłośników rowerów – ŻTC Bike Race Rawa Mazowiecka. W niedzielę dla biegaczy, „Polska biega – Rawa biega”. W obu przypadkach na liniach startu mile widziani są przede wszystkim amatorzy.

Zbliżający się weekend rzeczywiście zapowiada się ciekawie pod względem sportowych atrakcji. Już w sobotnie przedpołudnie, tuż przy miejskiej pływalni zostanie ulokowany start kolarskiej imprezy, która przywędrowała do Rawy z Żyrardowa. Runda kolarskiej trasy będzie liczyć 13,5 kilometra i przebiegać będzie po malowniczej trasie wokół Zalewu Tatar. Dla wszystkich mieszkańców miasta przewidziana jest specjalna osobna tura, czyli Mistrzostwa Rawy Mazowieckiej w kategorii kobiet i mężczyzn. W tym maratonie udział weźmie każdy kto przy miejscu zamieszkania wpisze oczywiście nazwę miasta.

Podczas tej imprezy przewidziane są starty dla różnych kategorii wiekowych, dlatego każdy będzie mógł zmierzyć się z równymi sobie. Zapisy w biurze zawodów ruszą już o 8:30 i potrwają przez godzinę. Każdy kto miałby ochotę wziąć udział w maratonie musi mieć ze sobą oczywiście rower oraz sztywny kask. Start pierwszej grupy zawodników będzie można zobaczyć o godzinie 10:00.

W niedzielę natomiast rawianie zsiądą z rowerów i delikatnie zmienią dyscyplinę. Nad zalewem w tym dniu będzie królowało bieganie. Wszystko za sprawą lokalnej odsłony ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. Wszystkie biegi zaplanowane na ten dzień odbędą się w czterech zróżnicowanych kategoriach. Szkoły podstawowe – 1000 m, Gimnazja – 2000 m, bieg rekreacyjny 5000 i bieg główny na dystansie 10 000 m.

Biuro zawodów zlokalizowane na Hali Tatar będzie czynne od 8:30 do 10:00. Tam przyjmowane będą zapisy do poszczególnych kategorii.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz