Spędź lato z głową. Nad rawskim Zalewem Tatar odbyła się kolejna edycja imprezy „Bezpieczne wakacje”

erawaMagazyn
komentarzy

Konkursy na plaży, pokazy ratownictwa wodnego, czy krótka rozmowa z przedstawicielami służb mundurowych – tak zaczął się, miejmy nadzieję, bezpieczny sezon nad rawskim Zalewem Tatar. Specjalną profilaktyczną imprezę po raz kolejny zorganizowało wraz ze swoimi stałymi partnerami lokalne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Jak co roku, tuż przed wakacjami rawski WOPR we współpracy z policją i strażakami zaprosił rawian nad Zalew Tatar. To właśnie tam podczas „Bezpiecznych Wakacji” (16.06) przypomniano o zagrożeniach, jakie czyhają na nas podczas wypoczynku nad wodą. Cykliczne spotkania, w ocenie ratowników przynoszą efekty. 
– Myślę, że nasza akcja ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo, podobnie jak to, że dużo więcej dzieci w Rawie Mazowieckiej potrafi pływać. To zdecydowanie jest dużym sukcesem zarówno ratusza, jak i nas, ratowników, instruktorów pływania – mówi Andrzej Jankowski, prezes WOPR w Rawie Mazowieckiej. 

Podczas pikniku zaprezentowano chociażby pokazy ratownictwa wodnego, jednym z bardzo ważnych wniosków jest konieczność zakładania kamizelek ratunkowych.  
– Wszystkie dzieci, niezależnie od tego czy potrafią pływać, muszą mieć na sobie kapok. Różnie bywa, podczas zdarzenia dziecko może się wystraszyć i wtedy od razu idzie na dno. Kamizelka zwiększa jego szanse – dodaje prezes Jankowski. 

Kąpielisko nad Zalewem Tatar już jest czynne. Patrolowanie na wodzie WOPR rozpocznie od 1 lipca. Na motorówce będzie można spotkać dwuosobowe zespoły dbające o nasze bezpieczeństwo.

Oprócz akcji plenerowej ratownicy rawskiego WOPRu prowadzą spotkania w szkołach, tak, aby utrwalać dzieciom i młodzieży jak ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku. 

Więcej zdjęć z imprezy możecie zobaczyć tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz