Spontaniczna akcja sprzątania i kilkanaście worków śmieci. Tak WOPR w Rawie Mazowieckiej spędza wolny weekend

erawaMagazyn
komentarzy

Dzień Ziemi doskonałą okazją do posprzątania swojej najbliższej okolicy. WOPR w Rawie Mazowieckiej zabrał się za uporządkowanie górnego Zalewu Tatar. 

Kwiecień to zdecydowanie czas święta naszej planety i choć Dzień Ziemi obchodzimy jednego dnia – 22 kwietnia, to sprzątać można cały czas. Dobry przykład dali członkowie WOPR w Rawie Mazowieckiej, którzy w minioną sobotę (24.02) postanowili wspólnie wysprzątać zbiornik górnego Zalewu Tatar oraz brzegi zbiornika. Kilka godziny pracy zaowocowało kilkunastoma workami odpadów. 
– Spontaniczna akcja spotkała się z zainteresowaniem naszych członków, z czego bardzo się cieszymy. Nie spodziewaliśmy się takiego efektu. Zebraliśmy naprawdę dużo śmieci, a wśród nich butelki i puszki po alkoholu, puszki po kukurydzy, dziurawe wiadra, buty, ale i odpady poremontowe. Nie dbamy o nasze otoczenie, ale chcemy uczyć naszych podopiecznych, że sprzątanie po sobie powinno być naszym nawykiem – relacjonował podczas akcji Sebastian Zbiros, prezes WOPR w Rawie Mazowieckiej. 

A Wy już uczciliście święto naszej planety? Podzielcie się w komentarzach efektami swojej pracy. 
Więcej zdjęć z akcji WOPR znajdziecie w naszej galerii. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz