„Stabat Mater Dolorosa…”. Koncert Pieśni Wielkopostnych już w najbliższą niedzielę w Kościele Ojców Pasjonistów

erawaKultura
komentarzy

W najbliższą niedzielę (19.03) o 19:15 u Ojców Pasjonistów w Rawie Mazowieckiej odbędzie się organizowany przez Miejski Dom Kultury koncert tradycyjnych Pieśni Wielkopostnych. Specjalnie dla rawian wystąpią Witold Janiak i Adam Rymarz. 

Okres przed Świętami Wielkanocnymi, czyli Wielki Post, to tradycyjnie moment głębokiej zadumy nad naszym doczesnym życiem. W ten czas idealnie wpisuje się koncert Witolda Janiaka i Adama Rymarza, którzy zaprezentują materiał z płyty wydanej w lutym 2016 roku – „Stabat Mater Dolorosa…”. W repertuarze znajdą się pieśni wielkopostne: „Ludu, mój ludu”, „Któryś za nas cierpiał rany”, „Ogrodzie oliwny”, jak również impresje na temat tytułowego „Stabat Mater” G. B. Pergolesiego oraz „Dobranoc Głowo Święta”. 

Do wysłuchania tego niecodziennego koncertu zapraszają również sami artyści, którzy o przygotowanym repertuarze mówią:
W naszych opracowaniach dążyliśmy do maksymalnego uwydatnienia mistycznego, pasyjnego i modlitewnego charakteru tych dzieł. Nacisk położyliśmy na umocnienie modalnego charakteru kompozycji przez co ogólny nastrój koncertu zbliża się do średniowiecznego rozumienia Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa. Prym wiedzie tu głos z fortepianem, dyskretnie tylko wspomagany brzmieniem syntezatorów i dźwięków z komputera. Momenty improwizowane scalają sonorystycznie całość, budując bardzo osobisty, introwertyczny charakter.

Witold Janiak w Rawie Mazowieckiej wystąpił już podczas jednej z Jesieni Jazzowych. Tym razem dla rawian zagra na fortepianie i keybordzie, akompaniując wokaliście Adamowi Rymarzowi.

Koncert Pieśni Pasyjnych odbędzie się w Kościele Ojców Pasjonistów w niedzielę (19.03) o godzinie 19:15. Wstęp bezpłatny.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz