Stanowisko burmistrza w Rawie Mazowieckiej bez zmian. Piotr Irla pokonał kontrkandydatów w pierwszej turze

erawaMiasto
komentarzy

Piotr Irla niepokonany w Rawie Mazowieckiej. Dotychczasowy burmistrz z reelekcją na kolejne 5 lat. 

Mieszkańcy Rawy Mazowieckiej zadecydowali. Podczas wczorajszych (7.04) wyborów większością głosów we wszystkich obwodach wyborczych na burmistrza miasta wybrali ponownie Piotra Irlę. 
— Obawiałem się reakcji mieszkańców na przeprowadzoną rewitalizację, ale mimo niedogodności, ta akceptacja działań rewitalizacyjnych jest. Bardzo się cieszę, że w poprzedniej kadencji udało się dużo zrobić, a teraz przyjdzie nam kontynuować tę pracę. Wiem, że mieszkańcy docenili nie tylko naszą pracę, ale i fakt, że udało nam się działać w zgodzie. Będę starał się wywiązywać ze złożonych w programie obietnic. Niektóre z tych punktów to nie zakres prac na rok, ale na całą kadencję i wykraczają też poza nią. Liczymy na zewnętrzną współpracę i środki, na których będziemy opierać nadchodzące inwestycje – komentuje Piotr Irla, Burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Ponownie wybrany burmistrz również i podczas tegorocznych wyborów samorządowych zgromadził większość do Rady Miasta Rawa Mazowiecka. Tym razem z dużą przewagą, bo aż w 14 na 15 okręgów.
Radni z KWW Piotra Irli: Dariusz Antosik, Sławomir Stefaniak, Joanna Walendzik, Katarzyna Kitlińska, Tomasz Gołka, Jerzy Włodarski, Celina Szczur, Małgorzata Jastrząbek, Tomasz Kraćkowski, Włodzimierz Zimecki, Grażyna Dębska, Dorota Bakalarska, Krzysztof Chałupka, Daniel Łaski. 

Jedynym wyjątkiem w Radzie Miasta będzie Bartłomiej Kosiacki z KWW Adriana Galacha.
— W poprzedniej kadencji też mieliśmy większość w Radzie, ale nie spaliśmy. Teraz też będziemy ciężko pracować – komentuje wybory do Rady Miasta Piotr Irla. 

Piotr Irla z wynikiem 3810 głosów pokonał Adriana Galacha (2453 głosów) oraz Anettę Małachowską (470 głosów). 
— Gratulacje dla burmistrza Piotra Irli i jego Komitetu. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za każdy głos oddany na mnie i kandydatów do Rady Miasta startujących z mojego komitetu. Będziemy teraz analizować te wyniki, nie poddajemy się i staniemy do kolejnych wyborów. Szkoda, że nie będzie opozycji w Radzie Miasta, która będzie kontrolować działania większości. Ja osobiście nie przestanę działać w naszej społeczności. Zanim w 2014 roku zostałem radnym również działałem społecznie i nadal tak będzie – oficjalnie komentuje Adrian Galach. 

Wynik w poszczególnych obwodach wyborczych wyglądał następująco:
Obwód Nr1 – Adrian Galach 301 / Piotr Irla 426 / Anetta Małachowska 45
Obwód Nr2 – Adrian Galach 378 / Piotr Irla 641 / Anetta Małachowska 73
Obwód Nr3 – Adrian Galach 290 / Piotr Irla 421 / Anetta Małachowska 65
Obwód Nr4 – Adrian Galach 344 / Piotr Irla 540 / Anetta Małachowska 64
Obwód Nr5 – Adrian Galach 325 / Piotr Irla 486 / Anetta Małachowska 59
Obwód Nr6 – Adrian Galach 212 / Piotr Irla 270 / Anetta Małachowska 31
Obwód Nr7 – Adrian Galach 278 / Piotr Irla 489/ Anetta Małachowska 45
Obwód Nr8 – Adrian Galach 325 / Piotr Irla 536/ Anetta Małachowska 88
Obwód Nr9 – Adrian Galach 0 / Piotr Irla 1 / Anetta Małachowska 0

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz