Świetny wynik Sowika. Zawodnik MLUKS Rawa uzyskał II klasę sportową…

Wojtek Sowik w pierwszym starcie na koronnym dystansie 1500 m podczas II Mityngu Lekkoatletycznego w Łodzi (11.05) uzyskał świetny wynik 3.59.04 i tym samym wywalczył minimum PZLA na czerwcowe Mistrzostwa Polski Juniorów oraz uzyskał II klasę sportową. To aktualnie 4 wynik tegorocznych tabel PZLA.

sowik2

Początkowo na niedzielnym mityngu Wojtek miał startować na 800 m. Jednak sprzyjające warunki pogodowe oraz obsada biegu na 1500 m sprawiły, że na miejscu podjęto decyzję o występie zawodnika na dłuższym dystansie. Po wyniku widać, że decyzja okazała się trafna i teraz Wojtek ze spokojem może myśleć o przygotowaniach do najważniejszej imprezy sezonu. Bieg wygrał Mistrz Europy Juniorów Młodszych, Mateusz Borkowski a Wojtek zajął drugie miejsce.

W swoim drugim starcie, na dystansie o 100 m dłuższym niż tydzień temu, czyli na 400 m zaprezentowali się Łukasz Florek, Paweł Dziki i Szymon Stefaniak. Tym razem najlepszy z tej trójki okazał się „Floro”, który uzyskał 51.45. Rezultat Pawła Dzikiego to 52.32, a Szymona Stefaniaka 53.41. Na tym samym dystansie zadebiutował natomiast Kacper Gos, który w bardzo oszczędnym biegu uzyskał 57.60, co i tak daje mu prowadzenie w tabelach.

Relacja: mluks-rawa.plskróty erawa.pl.