Szpital w Rawie Mazowieckiej zarządzany przez 21-letniego prezesa? Powiatowi radni PiS dopatrzyli się zmiany w KRS spółki AMG Centrum Medyczne

erawaPowiat
komentarzy

Powiatowi radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości złożyli kolejną interpelację do Zarządu Powiatu Rawskiego. Tym razem chodzi o prezesa spółki AMG Centrum Medyczne, która zarządza szpitalem św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. 

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Rawskiego (27.10) radni z ugrupowania PiS złożyli na ręce przewodniczącej interpelację dotyczącą szpitala. Powodem wystosowania kolejnego pisma stał się zapis w Krajowym Rejestrze Sądowym, dotyczący dzierżawcy rawskiej placówki medycznej (wpis KRS).

W oficjalnym dokumencie złożonym przez radnych czytamy:
Zgodnie z informacjami zawartymi w Krajowym Rejestrze Sądowym zarząd spółki AMG Centrum Medyczne jest jednoosobowy. Od 25 maja 2017 roku na czele zarządu stoi prezes zarządu Konrad Nowakowski. Z nieskrywanym zdumieniem, po zapoznaniu się z publicznie dostępnymi informacjami dowiadujemy się, że osoba zarządzająca spółką, odpowiadającą tym samym za funkcjonowanie rawskiego szpitala i wykonanie umowy dzierżawy nr 210/2013 ma 21 lat (rocznik 1996). 

Wiek prezesa, jak piszą radni, rodzi uzasadnione wątpliwości co do jego kompetencji oraz znajomości realiów zarządzania największą placówką zdrowotną Powiatu Rawskiego. 

W związku z powyższym, samorządowcy z klubu PiS zwrócili się z prośbą o udzielenie odpowiedzi na dwa pytania:
1. Czy prezes AMG Centrum Medyczne posiada niezbędne kwalifikacje do zarządzania największą placówką zdrowotną w Powiecie Rawskim?
2. Czy prezes AMG Centrum Medyczne daje należytą rękojmię wykonania umowy dzierżawy szpitala?

Ponadto wnioskowali, by na najbliższą sesję rady zaprosić prezesa Konrada Nowakowskiego, żeby radni mogli poznać jego kompetencje i ocenić plany co do przyszłego funkcjonowania szpitala św. Ducha w Rawie Mazowieckiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz