Szukał zemsty, teraz grozi mu więzienie. Mężczyzna zniszczył samochód byłego pracodawcy

erawaMiasto
komentarzy

Kara do 5 lat więzienia grozi 57-latkowi. Zwolniony z pracy mężczyzna wyładował swoją złość na samochodzie. Został ujęty przez pokrzywdzonego i przekazany policjantom.

fot. KPP Rawa Mazowiecka.

W minioną środę (20.07) kilka minut po północy do rawskiego dyżurnego zadzwonił mężczyzna informując, że wraz z synem ujął osobę, która zniszczyła jego auto zaparkowane na jednej z posesji w Rawie Mazowieckiej. Mundurowi pojechali pod wskazany adres. Okazało się, że „dzieła dokonał” 57-latek sfrustrowany faktem zwolnienia z pracy. I w ten o to sposób postanowił zemścić się na pracodawcy.

Nocą pojawił się na nieogrodzonej posesji, na której zamieszkiwał były szef i kostką klinkierową uderzał w szyby oraz karoserię zaparkowanego audi.
– Obudzony hałasem właściciel auta, widząc wandala wybiegł z domu i ujął go „na gorącym uczynku”. Pilnował wandala do przyjazdu policjantów. Nietrzeźwy 57-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Straty wyceniono na 20 tysięcy złotych. Zatrzymany odpowie za zniszczenie mienia. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd może zobowiązać go do naprawienia szkody – mówi mł. asp. Agata Krawczyk z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i jego miejsca zamieszkania.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz