Szymon Staroń i Kacper Gos mistrzami Małopolski! Rawscy lekkoatleci zdobyli dwa pierwsze miejsca w biegu na 600 metrów…

Zawodnicy klubu MLUKS „RAWA” z sukcesami pobiegli na Mistrzostwach Małopolski w Krakowie (24.05). Osiągnięte wyniki pozwoliły zająć dwa pierwsze, najważniejsze miejsca na dystansie 600 metrów.

Szymon Staroń (2000 r.) zdobył Mistrzostwo Małopolski, a jego o rok młodszy kolega, Kacper Gos Wicemistrzostwo w biegu na 600 m podczas zawodów rozegranych Krakowie. W tym przypadku jednak nie zajęte miejsca są najważniejsze.
– 1.27.16 Szymona to aktualnie drugi wynik w tabelach krajowych młodzików, a 1.27.65 Kacpra to trzeci rezultat. Obydwu zawodnikom daje to II klasę sportową Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – chwali swoich podopiecznych trener Jarosław Wasiak.

Wizyta zawodników MLUKS „RAWA” w Krakowie była spowodowana silną obsadą biegu na tym dystansie. Na starcie stanął bowiem ubiegłoroczny czwarty zawodnik MP Młodzików Piotr Tomasiak z Nowego Sącza. Okazało się jednak, że rawscy lekkoatleci aktualnie prezentują lepszą formę. W uzyskaniu tak dobrych rezultatów swój udział ma także trzeci z rawskich utalentowanych młodzików Kuba Jędras (1.34.00), którego zadaniem było jak najszybsze poprowadzenie 400 metrów. Wyniki Szymona Staronia oraz utytułowanego, młodszego o rok Kacpra Gosa to spora szansa na odegranie znaczącej roli w jesiennych Mistrzostwach Polski.