Tir wjechał do rowu. Policja radzi omijać tę drogę

erawaPowiat
komentarzy

Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Krukówka, gdzie tir wjechał do rowu. Na odcinku drogi Krukówka-Grójec, ruch obecnie odbywa się wahadłowo. W czasie wyciągania ciężarówki przez holowników ruch jest całkowicie blokowany.

Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj (8.03) około godziny 23.00 w Krukówce (gm. Biała Rawska) na drodze wojewódzkiej 725. 64-letni kierowca tira na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Warunki drogowe z uwagi na opady śniegu były bardzo utrudnione. Tir przewoził ładunek, dlatego też jego usuniecie jest skomplikowane.

Na miejscu pracują specjalistyczne holowniki, ale akcja wyciągania ciężarówki z rowu może potrwać jeszcze przez kilka godzin. Policjanci zalecają objazdy dla samochodów osobowych z Biała Rawska-Stara Wieś-Chodnów-Wilków Drugi, lub Józefów. Dla aut ciężarowych Rawa Mazowiecka-S8-Mszczonów-Grójec.

Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.
– Śliska nawierzchnia, opady śniegu utrudniają poruszanie się po drogach. Dlatego prosimy o rozwagę i rozsądek oraz o ograniczone zaufanie do innych kierujących. Należy jeździć bezpiecznie, zgodnie z przepisami ruchu drogowego i prędkością dostosowaną do panujących warunków – mówi mł. asp. Agata Krawczyk z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz