To był już IX Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Tym razem swoje pytanie zadał również burmistrz Rawy Mazowieckiej

erawaMiasto
komentarzy

50 uczniów ze szkół ponadpodstawowych powiatu rawskiego sprawdziło swoją wiedzę z zakresu samorządu terytorialnego oraz świadomości obywatelskiej. Konkurs jak zawsze przygotowała Młodzieżowa Rada Miasta. 

To już dziewiąty raz, gdy młodzieżowi radni zaprosili swoich kolegów do wzięcia udziału w konkursie, który odbył się w środę (20.03) w ZSP im. Reymonta w Rawie Mazowieckiej. Pytania zamieszczone w arkuszu wymagały znajomości treści zawartych w podstawie programowej przedmiotu wiedza o społeczeństwie na poziomie podstawowym, znajomości Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz znajomości Rozdziału VII Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
– Pytania konkursowe w tym roku rzeczywiście są trudne, specjalnie na naszą prośbę przygotował je pan Bogdan Batorek. W arkuszu pojawił się także bonus w postaci pytań zadanych przez burmistrza, przewodniczącą Rady Miasta oraz przewodniczącą Komisji Oświaty – mówi Maria Zmiecka, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka. 

Konkurs organizowany przez młodych radnych ma nie tylko sprawdzić wiedzę pozyskaną w szkole, ale także zakres świadomości samorządowej i obywatelskiej. Co w przyszłości ma przełożyć się na zainteresowanie tym, co dzieje się w naszej społeczności. 
– Wiedza, którą pozyskujemy my oraz nasi koledzy, przygotowujący się do tego konkursu, w przyszłości przekłada się na zainteresowanie samorządem lokalnym, czy chociażby działalnością na poziomie Młodzieżowej Rady Miasta, czy też Rady Miasta – dodaje przewodnicząca Maria Zimecka.  

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 27 marca 2019 roku o godz. 12:00 w sali ślubów Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka. Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody. 

Zdjęcia wykonane podczas trwania konkursu możecie obejrzeć tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz