To była iście sportowa niedziela (2.12). W Rawie Mazowieckiej odbyły się VI Mistrzostwa w Tenisie Stołowym.

erawaSport
komentarzy

Rawa sportem stoi. Tym razem w hali sportowej Tatar odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Rawy Mazowieckiej w Tenisie Stołowym. 

60 uczestników wystartowało we wszystkich kategoriach open kobiet i mężczyzn oraz w kategorii szkół podstawowych. Do Rawy zawodnicy przyjechali z Rzeczycy, Łowicza, Skierniewic, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Moszczenicy, Gorzkowic i Warszawy. Nie zabrakło również przedstawicieli gospodarzy.

W zawodach udział wzięli również goszczący w Rawie na krótkim zgrupowaniu treningowym zawodnicy z Kaliningradu.

W kategorii kobiet wystartowało 7 zawodniczek, które grały systemem każdy z każdym. Po bardzo zaciętych, stojących na wysokim poziomie pojedynkach mistrzynią Rawy Mazowieckiej została Eliza Brzęczek przed Wiktorią Wrzosek i Pauliną Stachecką.

W kategorii mężczyzn bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci rawskiej Dwójki, którzy w komplecie awansowali do półfinałów. W meczu o I miejsce zagrali Damian Rybak i Jakub Polański. Jakub pokonał swojego klubowego kolegę w stosunku 3:1 i tym samym został Mistrzem Rawy Mazowieckiej. W meczu o III miejsce Jakub Gierach pokonał Marcela Błaszczyka.

W mistrzostwach  rozegrano również turniej w kategorii dzieci w rocznikach 2006 – 2008 oraz 2009 i młodszych.
W kategorii dziewcząt młodszych zwyciężyła: Vera Kurdiashova przed Poliną Kopyliov i Wiktorią Kocik. W tej samej kategorii w grupie chłopców zwyciężył Natan Błaszczyk. Kolejne miejsca zajęli: II Adam Kwapiś, III Danił Grusha.

W kategorii dzieci starszych, wśród chłopców zwyciężył Arsenii Gorłach przed Andriejem Kletsko i Bartoszem Adamiakiem. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Kinga Mikulska, II – Zuzanna Wieczorek, III – Marta Wolska.

Zwycięzcy kategorii open otrzymali z rąk burmistrza Rawy Mazowieckiej Piotra Irli pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.
Zwycięzcy młodszych kategorii dostali natomiast pamiątkowe statuetki i drobne upominki. 

Warto wspomnieć, że nasi tenisiści dzień wcześniej (1.12) rozgrywali swoje spotkania ligowe. Pierwszoligowa drużyna kobiet odniosła bardzo ważne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe KS Noteć Inowrocław w stosunku 6:4. Grająca w II Lidze drużyna mężczyzn pokonała 8:2 Stomil Bełchatów umacniając się na pozycji wicelidera w swojej grupie rozgrywkowej.

Żródło i foto Z. Urbański. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz