Tomograf komputerowy jutrzenką dla rawskiego szpitala? Nowoczesna pracownia specjalistyczna została uroczyście otwarta…

erawaPowiat
komentarzy

Wczorajsze (03.07) uroczyste otwarcie pracowni obrazowo-diagnostycznej w Szpitalu św. Ducha w Rawie Mazowieckiej znów dało nadzieję na ożywienie placówki. Kolejka do badań nowym tomografem wciąż rośnie, do tej pory za pomocą urządzenia, wykonano około 50 zdjęć.

Pracownicy rawskiego szpitala bardzo długo czekali na zakończenie inwestycji polegającej na zakupie nowego sprzętu diagnostycznego. Doposażenie placówki miało na celu podnieść jakość pełnionych usług oraz dać szansę na pozyskanie nowych środków z NFZ, a co za tym idzie, utrzymanie szpitala. Podczas uroczystego otwarcia pracowni padło wiele słów pełnych nadziei.
– Trudno przecenić tę inwestycję dla mieszkańców powiatu rawskiego i nie tylko. Do tej pory dysponowaliśmy sprzętem, który był starszy ode mnie – stwierdził dyrektor placówki, Daniel Aptapski. Obecnie szpital posiada nie tylko pracownię z tomografem komputerowym, ale i nowy aparat RTG, videokolonoskop, videobronchoskop, nowe wyposażenie pracowni histopatologii, optykę do laparoskopu na oddziale chirurgicznym oraz aparat do znieczuleń.

Zakup tomografu wymusił również wiele zmian w szpitalu, oprócz adaptacji pomieszczeń, w budynku należało dostosować linię energetyczną, która umożliwiła zainstalowanie specjalistycznego sprzętu.
– Pozwoli on badać pacjentów szpitalnych na miejscu i nie odsyłać ich do ościennych powiatów. Nie trzeba będzie również dowozić chorych i pokrywać kosztów transportu – chwalił zakup dyrektor Aptapski.

– Ten sprzęt umożliwi personelowi właściwie diagnozować pacjentów, oby jak najmniej osób musiało z niego korzystać. Mam nadzieję, że za tą inwestycją pójdzie dobry kontrakt z NFZ – powiedziała Poseł na Sejm, Dorota Rutkowska. Życzenia te wskazują aktualny problem związany z tomografem. W rawskim szpitalu można wykonać badanie, ale póki co tylko odpłatnie. Dopiero w przyszłym roku szpital może się postarać o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na badania wykonywane zakupionym urządzeniem.
(O tomografie pisaliśmy już tutaj.)

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz