Topogranie po raz VIII. Sztandarowa impreza organizowana przez stowarzyszenie „Topory” dorobiła się sporego grona stałych odbiorów…

erawaKultura
komentarzy

Około 50 osób wzięło udział w kolejnej odsłonie Topogrania zorganizowanego przez Rawskie Stowarzyszenie Miłośników Gier Fabularnych i Fantastyki „Topory”. Ósma edycja wspólnego grania odbyła się w minioną niedzielę, w dziecięcym oddziale biblioteki. Po raz kolejny członkowie stowarzyszenia przekonywali młodych rawian do tzw. gier bez prądu, przy których szczególnie w jesienne wieczory można miło spędzać czas.

Więcej konkursów i więcej uczestników. Tak krótko można powiedzieć o ósmej już edycji Topogrania, które do biblioteki dziecięcej w Rawie Mazowieckiej przyciągnęło miłośników gier. Stowarzyszenie powoli wyrabia sobie stałych uczestników swoich wydarzeń, którzy obowiązkowo stawiają się na kolejnych edycjach. I choć nie jest to impreza dla mas, specyficznego klimatu wspólnej zabawy trudno „Toporom” odmówić.
– Mamy stałych uczestników, którzy dopytują się kiedy będzie następne Topogranie, lubią do nas przychodzić. Często sami później kupują sobie gry, które u nas przetestują – mówi Maciej „Hunter” Piech, jeden z organizatorów imprezy.

Formuła Topogrania od kilku lat nie ulega większym zmianom, uczestnicy od pierwszej edycji mogą na przykład wziąć udział w popularnym konkursie Jengi, czy poznać tajniki karcianej gry Magic The Gathering. Z edycji na edycję, oprócz graczy przybywa również gier. Organizatorzy starają się, aby na każdej imprezie pojawiały się nowości.
– Staramy się odciągnąć dzieci od komputera i zainteresować je „grami bez prądu”. Dodatkowo zaproponować troszkę kreatywnego spędzenia czasu, stąd różne malowania i wyklejania. Nie wykluczone, że któreś z tych dzieciaków, dzisiejszych uczestników, kiedyś dołączy do naszego stowarzyszenia – dodaje Maciej Piech.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz