„Topory” mają drugą siedzibę. Stowarzyszenie zagospodaruje wyremontowaną świetlicę, która powstała podczas rewitalizacji osiedla Zwolińskiego…

erawaMiasto
komentarzy

Rawskie Stowarzyszenie Miłośników Gier Fabularnych i Fantastki „Topory” będzie miało nową siedzibę. Pozarządowa organizacja zagospodaruje wyremontowaną kotłownię, która powstała podczas rewitalizacji osiedla Zwolińskiego. „Topory” chcą w tym miejscu organizować wydarzenia nie tylko dla swoich stałych sympatyków, ale również dla starszych mieszkańców tej części miasta…

fot. Wyremontowaną świetlicę otworzono w listopadzie 2013 roku.

fot. Wyremontowaną świetlicę otwarto w listopadzie 2013 roku.

Temat remontowanej kotłowni od początku wzbudzał sporo emocji. Na początku pojawiła się informacja o muzycznym klubie, który mógłby działać w tym miejscu. Bardzo szybko okazało się jednak, że zapowiedzi płynące ze strony przedstawicieli ratusza, były delikatnie mówiąc… chybione. Później kotłownia przekształcona w świetlicę miała być miejscem spotkań, głównie starszych mieszkańców osiedla.

Finał finałów obiekt stanie się kolejnym punktem, w którym swoje działania będzie realizowało Rawskie Stowarzyszenie Miłośników Gier Fabularnych i Fantastki „Topory”. Organizacja korzysta już z tzw. bunkra przy ulicy Słowackiego. Nowa lokalizacja posłuży głównie najmłodszym sympatykom popularnych „Toporów”.
– Bardzo prężnie działa nam klub dla dzieci i młodzieży z podstawówki, gimnazjum. Grupa 20-25 dzieciaków spotyka się około dwóch razy w tygodniu, a warunki panujące w naszym bunkrze nie są odpowiednie. Zwłaszcza zimą jest to trudne, ponieważ nie mamy możliwości ogrzewania tego pomieszczenia – mówi Hubert Jankowski, prezes stowarzyszenia.

Zanim jednak organizacja rozpocznie działalność w nowej siedzibie musi ją wyposażyć. Niezbędne zakupy zostaną prawdopodobnie sfinansowane ze środków, które w weekend wpłynęły na konto „Toporów”. Kwota 6 tysięcy złotych, wypłacona przez firmę Molewski, jest rekompensatą za straty powstałe w listopadzie 2012 roku, kiedy to wspomniany już bunkier, zalała woda (pisaliśmy o tym tutaj).

Jak zapewniają przedstawiciele „Toporów”, idea spotkań starszych mieszkańców osiedla Zwolińskiego nie upada. Być może w niedługim czasie pojawi się nowa impreza stworzona na wzór znanego „Topogrania”. Tym razem adresatem przedsięwzięcia mogą stać się właśnie lokalni seniorzy.
– Dostaliśmy kotłownię od nich i będziemy chcieli się w jakiś sposób odwdzięczyć – kwituje prezes Jankowski.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz