Tragedia w Komorowie (gm. Cielądz). Dziecko śmiertelnie pogryzione przez psa

erawaCielądz, Powiat
fot. PSP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Policjanci z Rawy Mazowieckiej pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia w Komorowie. Pogryziony chłopiec zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

Do potwornego zdarzenia doszło wczoraj (9.02) przed godziną 16:00. Jak przekazuje rawska komenda policji – do dyżurnego wpłynęła informacja o pogryzieniu dziecka przez psa. Na miejsce jako pierwsi dotarli właśnie policjanci i to oni podjęli reanimację. 
– Na miejscu akcji okazało się, że na terenie posesji znajduje się dziecko bez funkcji życiowych, któremu pierwszej pomocy udzielają Policjanci. Przybyli na miejsce strażacy z OSP, a następnie  PSP przejęli od Policjantów prowadzenie medycznych czynności ratunkowych do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania straży polegały również na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz lądowiska śmigłowca LPR – podaje st. kpt. Konrad Krupa, Oficer Prasowy KPPSP w Rawie Mazowieckiej.
 
Mimo udzielonej pomocy medycznej, 8-latka nie udało się uratować. Lekarz z LPR stwierdził śmierć dziecka.
– Przez wiele godzin policjanci prowadzili na miejscu czynności pod nadzorem prokuratora. Psy z terenu posesji zostały zabezpieczone do obserwacji weterynaryjnej – informuje mł. asp. Agata Krawczyk z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

W działaniach udział brały 2 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej z Rawy Mazowieckiej oraz zastęp OSP KSRG z Cielądza, a także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej, Zespół Ratownictwa Medycznego i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz