Trzy kilometry to dystans nie dla każdego. Nad Zalewem Tatar odbył się XIX Maraton Pływacki im. Pawła Pioruna…

erawaSport
komentarzy

47 zawodników wzięło udział już w XIX Maratonie Pływackim im. Pawła Pioruna. Tegoroczna impreza, z perspektywy sportowców, była wyjątkowo udana. Pomimo lekkiego wiatru, warunki do pływania były wyjątkowo dobre. Pływacy zmierzyli się w ośmiu kategoriach, z czego najdłuższa przeznaczona dla mężczyzn, wynosiła równo 3 tysiące metrów.

3 kilometry w otwartych wodach zalewu to wyzwanie nie dla każdego, cieszy jednak fakt, że wśród zawodników, także w tej kategorii, pojawili się sprawni pływacy.
– To nie jest dystans dla człowieka, który wskoczy do wody i przepłynie. To musi być ktoś, kto jest choć trochę opływany. Taki dystans potrafi zmęczyć, w pływaniu skala kilometrów jest o wiele trudniejsza – relacjonuje Andrzej Jankowski, szef Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w woj. łódzkim.

W tym roku nad zalewem pływacy spotkali się po raz 19. Za rok szykują się więc okrągłe obchody tego wyjątkowego sportowego wydarzenia.
– Planujemy wyjątkową edycję, zobaczymy jak to się uda. Wszystko zależy od sponsorów i tego, ile funduszy uda się zgromadzić. Jedno jest pewne, również zaprosimy jakiś wyjątkowy zespół muzyczny, który umili nam czas – planuje prezes Jankowski.

W tym roku imprezę muzycznie urozmaicił zespół Jolly Roger.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz