Uciekał przed policją wioząc ciężarną żonę. Mężczyźnie grozi 5 lat pozbawienia wolności

erawaPowiat
komentarzy

Najpierw samochodem, a później próbował pieszo. Uciekający kierowca został błyskawicznie schwytany. Okazało się, że był trzeźwy, ale nie posiadał prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (6.05), to właśnie wtedy policjanci rawskiej drogówki zauważyli w Wólce Lesiewskiej opla corsę, którego styl jazdy mógł wskazywać, że kierujący jest nietrzeźwy. Kierowca na widok oznakowanego radiowozu, zaczął wyraźnie przyspieszać.
– Funkcjonariusze postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej. Użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych jednak mężczyzna kierujący oplem zignorował polecenie do zatrzymania się i dalej kontynuował jazdę – mówi mł. asp. Agata Krawczyk z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Mundurowi zajechali drogę kierowcy, wtedy ten wykonał energiczny manewr skrętu do posesji. 38-latek wybiegł z auta i chciał uciekać, ale natychmiast został zatrzymany przez policjantów. Kierujący corsą był trzeźwy. Nie zatrzymał się, ponieważ nie posiada prawa jazdy.

Teraz mężczyzna poniesie odpowiedzialność, nie tylko za bark uprawnień, ale przede wszystkim za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz narażenie na utratę życia i zdrowia swojej ciężarnej żony, która była pasażerką auta. 38-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.
Pamiętajmy, że w przypadku gdy policjant wyda nam polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów pojazdu uprzywilejowanego – świetlnych oraz dźwiękowych, zatrzymaj się.  Za niezatrzymanie się do kontroli i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – tłumaczy mł. asp. Agata Krawczyk.   

Niestety wciąż zdarzają się kierujący, którzy lekceważą polecenia wydawane przez policjantów i próbują uciekać. Takie osoby nie dość, że popełniają przestępstwo, to jeszcze narażają siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz