Uciekał ulicami Rawy Mazowieckiej przed policją. 63-latek dzień wcześniej pił alkohol

erawaMiasto
komentarzy

Kierowca toyoty, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie przyspieszył i ignorował podawane sygnały do zatrzymania się. O dalszym losie mieszkańca Rawy zdecyduje sąd.

W minioną niedzielę (21.05) po godzinie 9:00 rawscy policjanci zauważyli na ulicy Mszczonowskiej kierującego toyotą. Posiadali informację, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Postanowili to sprawdzić i zatrzymać go do kontroli drogowej. 

Kierowca na widok oznakowanego radiowozu, mimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzymał się, a wręcz przeciwnie – zaczął zwiększać prędkość. Mężczyzna ignorował polecenie do zatrzymania się. Uciekając popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym, między innymi wjeżdżając w drogę, gdzie jest zakaz wjazdu, czy nie stosując się do znaków poziomych. Pościg za kierującym toyotą zakończył się na ulicy Krakowskiej.

Mieszkaniec Rawy był tak zdeterminowany, że nie zatrzymał się nawet gdy drugi radiowóz zajechał mu drogę. Po ujęciu mężczyzny okazało się, że w ma 0.2 promila alkoholu. Kierujący tłumaczył policjantom, iż dzień wcześniej wypił alkohol i obawiał się, że w organizmie ma znacznie więcej.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a samochód odholowali na policyjny parking. 63-latek za popełnione czyny musi liczyć się z karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
– Przypominamy: kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się mimo stosowania sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd w takim przypadku może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat – mówi mł. asp. Agata Krawczyk z KPP w Rawie Mazowieckiej. 
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz