Ukradł autobus i rozbił go na sąsiedniej posesji. 18-latek trafił do aresztu

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Nietrzeźwy mężczyzna po dokonaniu kradzieży i staranowaniu wszystkiego, co stanęło mu na drodze zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali go dwa dni później. 

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę (27.09) po godzinie 20:00 w Białej Rawskiej przy ul. Kolejowej. Mundurowi otrzymali informację, że kierujący autobusem uderzył w słup, zerwał linie energetyczne i zatrzymał się na posesji taranując ogrodzenia.

Funkcjonariusze, którzy natychmiast pojechali na miejsce zastali rozbite bramy wjazdowe do dwóch posesji, uszkodzony słup elektryczny, uszkodzone materiały budowlane znajdujące się na placu oraz rozbity autobus. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci po wykonaniu czynności na miejscu, zabezpieczeniu śladów i przesłuchaniu świadków znali personalia domniemanego kierującego autokarem.

Okazało się, że będąc pod wpływem alkoholu, 18-letni mężczyzna najpierw ukradł z posesji sprzęt elektroniczny i ubrania wsiadł do niezamkniętego, wartego 50 tysięcy złotych autobusu, w którym właściciel zostawił kluczyki w stacyjce i odjechał. Wyjeżdżając z posesji skradzionym autokarem uszkodził bramę, uderzył w słup oświetleniowy i wjechał w posesję obok taranując wszystko co napotkał na swojej drodze. Następnie oddalił się w nieznanym kierunku.

Po dwóch dniach od zdarzenia mężczyzna wrócił na posesję i chciał ponownie ukraść sprzęt elektroniczny. Został zatrzymany przez policjantów z Białej Rawskiej.
— Wartość strat jakich dokonał 18-latek została wyceniona na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Decyzją sądu, na wniosek prokuratora, wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – mówi asp. Agata Krawczyk, Oficer Prasowy KPP Rawa Mazowiecka. 

Źródło: KPP Rawa Mazowiecka. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz