Ukradł fiata pandę oraz narzędzia o łącznej wartości 20 tys zł. Zatrzymanemu 28-latkowi grozi do 5 lat więzienia

erawaPowiat
komentarzy

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z rawskiej komendy pod zarzutem kradzieży fiata pandy. Policjanci odzyskali zarówno pojazd jak i inne skradzione z posesji przedmioty.

fot. KPP Rawa Mazowiecka

Zgłoszenie dotyczące kradzieży dyżurny rawskiej policji odebrał w minioną niedzielę (3.03). Do zdarzenia doszło na jednej z posesji w miejscowości Konopnica.
– Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady i nagranie z kamer. Informacja o skradzionym fiacie natychmiast trafiła do wszystkich patroli. Funkcjonariusze ustalili wstępne okoliczności kradzieży – informuje sierż. sztab. Agata Krawczyk z rawskiej komendy policji. 

Okazało się, że z terenu dwóch różnych posesji został skradziony samochód fiat panda, pilarka spalinowa, szlifierka kątowa, skrzynka z narzędziami oraz elementy ze stali kwasoodpornej. Całość strat wyceniono na około 20 tys zł.

Już następnego dnia, czyli w poniedziałek, kryminalni z Rawy Mazowieckiej zatrzymali 28-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego jako sprawcę kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali samochód i pozostałe przedmioty skradzione z tych posesji.

Śledczy po uzgodnieniu z prokuratorem przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz