Ukradł rower, żeby dołączyć do nowo poznanych kobiet. Rawianinowi grozi do 5 lat więzienia

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Policjanci zatrzymali 35-latka, który w niewłaściwy sposób chciał spełnić swoje pragnienia. Teraz za kradzież roweru o wartości 800 zł odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w połowie czerwca (18.06). To właśnie wtedy do komendy policji zgłosiła się kobieta, która widziała jak z podwórka kamienicy w Rawie Mazowieckiej mężczyzna kradnie jej rower. Jednoślad nie był w żaden sposób przymocowany ani zabezpieczony przed kradzieżą. Właścicielka pobiegła za złodziejem, ale po chwili straciła go z pola widzenia.
– Policjanci zajmujący się sprawą przejrzeli monitoring, który uwiecznił mężczyznę poruszającego się na skradzionym jednośladzie. Jego wizerunek skojarzył się dzielnicowemu z jednym z mieszkańców miasta, który zamieszkuje w Rawie od niedługiego czasu – mówi mł. asp. Agata Krawczyk z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Podjęty trop okazał się słuszny. W miniony poniedziałek (26.06) 35-latek został zatrzymany przez rawskich kryminalnych. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Twierdził, że poznał dwie kobiety, które były na przejażdżce rowerowej. Tak bardzo chciał do nich dołączyć, że postanowił ukraść stojący przy kamienicy rower.

Amator cudzej własności odpowie teraz przed sądem za przestępstwo kradzieży. Jednoślad wrócił już do właścicielki. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
– Ofiarą przestępców stają się osoby, które zapominają, są roztargnione, czy zbyt ufne, a także, które niewłaściwie zabezpieczają cenne przedmioty. Warto przy zakupie roweru pomyśleć o dobrym mechanicznym zabezpieczeniu i z niego korzystać. Starajmy się nie pozostawiać nieprzypiętego roweru przed sklepem, bądź innym miejscem ogólnie dostępnym – dodaje mł. asp. Agata Krawczyk. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz