Ukradli paliwo za 320 zł w Piotrkowie. W Rawie zatrzymała ich policja

erawaMiasto
komentarzy

Kradzież paliwa to nie jedyne przewinienie. Podczas policyjnej kontroli okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania. Za kradzież mężczyźni otrzymali mandat, a za brak uprawnień karę nałoży sąd.

W miniony piątek (25.08) przed godziną 22:00 policjanci z Rawy otrzymali informację o kradzieży paliwa na kwotę 320 złotych z jednej ze stacji paliw w Piotrkowie Trybunalskim przez kierującego samochodem marki Kia. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji z rawskiej komendy zauważyli ten pojazd na drodze ekspresowej S-8. Zatrzymali do kontroli drogowej, w trakcie której okazało się, że autem poruszają się dwaj 27-letni mieszkańcy Warszawy. Ani kierujący ani pasażer nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami.
– Za kradzież paliwa funkcjonariusze z Piotrkowa Trybunalskiego ukarali kierującego mandatem. Panowie musieli również zapłacić na stacji za zatankowane paliwo. Natomiast za brak uprawnień do kierowania karę nałoży rawski sąd – mówi asp. Agata Krawczyk, Oficer Prasowy KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Pamiętajmy – obowiązujące przepisy ruchu drogowego wprowadzają orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów dla kierującego pojazdem mechanicznym, który prowadził pojazd, nie mając do tego uprawnień. To oznacza, policjant nie może już wypisać mandatu za brak prawa jazdy, a każdą taką sprawą musi zająć się sąd.
– Zakaz prowadzenia pojazdów orzekany za to wykroczenie trwa od 6 miesięcy, do 3 lat, natomiast kara grzywny, jaką może nałożyć sąd, wynosi od 1500 złotych do 30 tysięcy złotych – dodaje asp. Agata Krawczyk. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz