Ulica Konstytucji pod wodą! Na eRawa.pl o skutkach nawałnicy jaka wczoraj (7.05) przeszła nad powiatem rawskim…

erawaMiasto
komentarzy

Wyjątkowo pracowitą noc mięli strażacy w powiecie rawskim. Nawałnica, która wczoraj wieczorem (7.05) przeszła przez nasz region sprawiła, iż wiele ulic, budynków i piwnic zostało doszczętnie zalanych. Zawodowi strażacy wraz z ochotnikami z OSP Rawa Mazowiecka, Biała Rawska, Kurzeszyn i Cielądz do późnych  godzin nocnych walczyli z usuwaniem skutków silnych opadów. W mieście w wodzie tonęła chociażby ulica Konstytucji 3 Maja (patrz zdjęcia).

fot. Ulica Konstytucji znalazła się cała pod wodą.

Telefon w straży rozdzwonił się tuż po godzinie 20:30, wtedy to zaczęły napływać kolejne informacje o miejscach i obiektach zalanych przez obficie padający deszcz. W mieście najgorzej sytuacja wyglądała na ulicach Konstytucji 3 Maja, Krakowskiej, Reymonta, czy Paska. W wielu przypadkach próbujące przejechać przez wodę auta, stawały na środku zalanych ulic.
– Na Reymonta strażacy z osobowego samochodu marki Lancia musieli ewakuować cztery uwięzione wewnątrz osoby. Auto stanęło pod zalanym wiaduktem – informuje Marcin Szymański z PSP Rawa Mazowiecka.

Ratownicy angażowali się także w usuwanie wody z zalanych podwórek i piwnic. Do takich akcji dochodziło nie tylko w mieście (ulice Krakowska, Prusa, Paska), ale także w powiecie. Strażacy pomagali wypompowywać wodę w miejscowościach Sanogoszcz, Wólka Lesiewska, czy Grabice. Potencjalne straty po zalaniach są szacowane.

Aktywnie we wczorajszej akcji udział brała również policja, która głównie zabezpieczała zalane ulice. Podczas oczyszczania z wody kolejnych miejskich dróg, strażacy znaleźli także kilka zgubionych rejestracyjnych tablic, które kierowcy mogą teraz odebrać w komendzie policji.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz