Umowa na bloki socjalne podpisana. Prace przy ulicy Mszczonowskiej w Rawie ruszą jeszcze w tym tygodniu…

erawaMiasto
komentarzy

Rawa Mazowiecka podpisała dziś (28.08) umowę na budowę dwóch bloków socjalnych. Na mieszkania tego typu czeka ponad 190 rodzin. Przydzielanie pierwszych lokali rozpocznie się pod koniec inwestycji, a więc już w 2018 roku. 

Budową dwóch bloków socjalnych przy ulicy Mszczonowskiej w Rawie Mazowieckiej zajmie się firma „Budokan” Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe L.D. Czesław Dobrzyński z siedzibą w Skierniewicach. To właśnie ten wykonawca wygrał przetarg, a dziś w siedzibie rawskiego ratusza podpisał, wraz z burmistrzem Dariuszem Misztalem i prezesem TBS Leszkiem Trębskim, umowę na realizację tej inwestycji. 
– Zaczniemy od porządkowania, bo tam wyrósł niezły lasek. Myślę, że ta roślinność jeszcze w tym tygodniu zniknie. Później przystąpimy do ogrodzenia terenu i podłączeniu wody i prądu, tak, by móc zacząć pracę – mówi Czesław Dobrzyński, wykonawca inwestycji. 

Przypomnijmy, budowa pierwszego bloku ma się zakończyć do 30 października 2018 roku. Natomiast drugi obiekt ma powstać w okresie od 30 marca 2019 do 20 grudnia 2020. 

Każdy z bloków socjalnych umiejscowionych przy ulicy Mszczonowskiej w Rawie ma składać się z 40 mieszkań, w tym 3 dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach umowy ma być również wykonana cała infrastruktura techniczna, a więc instalacje, parkingi i drogi dojazdowe.  
– Wielkość mieszkań jest różna, przydzielana w zależności od wielkości rodzin. Po środku jest przewidziany duży plac zabaw. Będzie możliwość dobudowania garaży. Każde z mieszkań będzie posiadać swoje miejsce parkingowe. Teren będzie ogrodzony, otoczony roślinnością wygłuszającą, tak, żeby ta strefa przemysłowa nie przeszkadzała. (…) Mieszkania będą dobrze wyposażone, ale bez ekstrawagancji – mówi prezes TBS Leszek Trębski. 

I choć pierwszy z bloków ma powstać dopiero pod koniec przyszłego roku, na takie mieszkania w Rawie w tej chwili czeka ponad 190 rodzin. Przydzielaniem lokali ma się zająć komisja mieszkaniowa działająca przy Urzędzie Miasta. Jednak już teraz mówi się o konieczności przeprowadzenia pewnego rodzaju selekcji. 
– Obserwując jak mieszkania są traktowane, jak zadbane, jest z tym różnie. Są tacy, których można postawić za wzór, ale są też niestety przykłady negatywne. Wierzcie mi Państwo, że nie chcielibyście ich oglądać. Szkoda byłoby przyznawać takie lokale tym, którzy nie potrafią zadbać. 

Budowa obydwu bloków ma pochłonąć 8,7 mln zł, z czego 30% wartości kosztorysowej całej inwestycji pochodzić będzie ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego.  

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz