Urząd Miasta przypomina jak poprawnie segregować odpady. Specjalne informacyjne ulotki do pobrania na stronie…

erawaMiasto
komentarzy

Prosta i czytelna instrukcja ma rozwiązać problemy z segregacją śmieci wśród mieszkańców Rawy Mazowieckiej. Jak informuje lokalny ratusz, niektórzy rawianie mają z tym problem. Specjalne instrukcje dotyczą zarówno osób mieszkających w zabudowie jednorodzinnej, jak i mieszkańców osiedli wielorodzinnych. Ulotka w formie elektronicznej dostępna jest również tutaj.

fot. Broszura przygotowana przez UM może pomóc mieszkańcom.

fot. Broszura przygotowana przez UM może pomóc mieszkańcom.

Nowy system gospodarowania odpadami funkcjonuje już ponad pół roku. Mimo upływu czasu, do nowych rozwiązań nie przyzwyczaili się wszyscy. Urząd Miasta kolportuje specjalne, przejrzyste instrukcje dotyczące segregowania śmieci, tak by przy późniejszym odbiorze odpadów procedury działały bez zarzutu.
– Wiedza mieszkańców nie jest wyczerpująca i zdarzają się sytuacje, że te odpady są pomieszane, na przykład w plastikach znajdują się nieodpowiednie opakowania. Chcemy uniknąć dodatkowych uwag ze strony odbiorcy i zadbać o komfort mieszkańców, żeby nie było sytuacji, że odpady nie zostaną odebrane lub zostanie naliczona stawka za śmieci zebrane nieselektywnie – mówi Anna Idzikowska z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej.

Do dyspozycji rawian oddane zostały dwie bardzo podobne ulotki, które odpowiednio skierowane są do mieszkańców domów jednorodzinnych oraz lokatorów osiedli wielorodzinnych.
– Ulotki są podobne, bo segregacja wygląda tak samo, ale w zabudowie jednorodzinnej mieszkańcy segregują odpady za pomocą worków, natomiast na osiedlach wielorodzinnych ustawione są pojemniki do selektywnej zbiórki na poszczególny rodzaj odpadów. Na szkło, papier i tworzywa sztuczne – dodaje naczelnik Idzikowska.

Dobrym rozwiązaniem jest wydrukowanie odpowiedniej listy i pozostawienie jej w swoim domu. Wtedy nie powinno być problemu z informacją. Co ważne, po kilku miesiącach poprawnego segregowania odpadów, bardzo szybko zapamiętujemy jak poprawnie wyrzucać śmieci. Warto więc postarać się o chwilę uwagi i zapoznać z przygotowanymi materiałami.

Kliknij i pobierz odpowiedni plik do wydrukowania
> Zabudowa Wielorodzinna (*pdf)
> Zabudowa Jednorodzinna (*pdf)

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta w Rawie Mazowieckiej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz