Usłyszał zarzut zabójstwa. 41-letni mieszkaniec powiatu rawskiego został aresztowany

erawaCielądz, Powiat
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy
Policjanci z rawskiej komendy pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności zgonu kobiety, do którego doszło w jednym z domów na terenie gminy Cielądz. Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich, 41-latek usłyszał zarzut zabójstwa zagrożony karą dożywotniego pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę (4-5.06) około godziny 1:00 dyżurny rawskiej policji otrzymał informację o tym, że w jednym z domów na terenie gminy Cielądz znaleziono leżącą na podłodze zakrwawioną kobietę, która nie dawała oznak życia. Natychmiast na miejsce zdarzenia wysłano policyjne patrole.

Wezwany lekarz stwierdził zgon kobiety, na której ciele ujawniono obrażenia ciała zadane ostrym narzędziem. W mieszkaniu znajdował się zgłaszający 41-latek oraz śpiący w innym pomieszczeniu 37-letni mężczyzna. Tej nocy, obaj spożywali alkohol wraz pokrzywdzoną. 41-latek miał 3,8 promila alkoholu w organizmie, zaś 37-latek blisko 2 promile. Mężczyźni zostali zatrzymani i następne godziny spędzili w policyjnym areszcie.
– Przez wiele godzin prowadzono czynności procesowe, które były nadzorowane przez prokuratora. Nad wyjaśnieniem okoliczności śmierci kobiety pracowali rawscy policjanci z wydziału kryminalnego, którzy prowadzili przesłuchania oraz oględziny i zabezpieczali ślady pozwalające na ustalenie jego przebiegu – mówi mł. asp. Agata Krawczyk rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Zatrzymanemu mężczyźnie śledczy przedstawili zarzut zabójstwa 62-letniej kobiety. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. 41-letniemu mieszkańcowi powiatu rawskiego grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz