Uwaga złodziej! Zabezpiecz siebie i swoje mieszkanie

erawaBez kategorii
      Artykuł sponsorowany
komentarzy

Właściciele domów, ale i mieszkańcy bloków stają się ofiarami włamań. Są jednak metody, które pozwalają uchronić przed przykrymi skutkami wizyty złodzieja. Rozmawiamy o tym z Mariuszem Włodarczykiem z firmy Vision Security z Rawy Mazowieckiej. 

eRawa.pl Chyba nie tylko czas wakacji jest lubiany przez włamywaczy? W każdej chwili możemy się spodziewać, że zostaniemy okradzeni? 
Mariusz Włodarczyk Niestety tak jest. Do kradzieży najczęściej dochodzi podczas urlopu, okresów świątecznych, przedłużonych weekendów, ale także kiedy jesteśmy w pracy. Złodzieje wykorzystując brak zabezpieczeń i ostrożności właścicieli, włamują się do mieszkań, domów. Często wtedy łupem pada duża część dobytku.

eRawa.pl Z zawodowego doświadczenia, bo niejednokrotnie mieliście do czynienia z włamaniami, ile czasu potrzeba na otwarcie mieszkania? 
MW Naprawdę chyba nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo włamywacze potrafią być przygotowani. Złodzieje zanim kogoś okradną długo go obserwują. Mają wtedy bardzo dobre rozeznanie. Wiedzą gdzie pracujemy, do której szkoły uczęszczają nasze dzieci, wiedzą też o naszych stałych nawykach. To, ile ukradną, zależy od tego ile mają na to czasu. A samo wejście do mieszkania z dwoma zamkami zajmuje im około 15 sekund. 

eRawa.pl I włamywacz wchodzi tak jak do siebie, drzwiami? 
MW Dokładnie. Próba wejścia do obiektu (mieszkania) przez okno, balkon, okienko w piwnicy będzie odebrane przez przypadkowego obserwatora natychmiast jako działanie przestępcze. Włamywacz wybierze więc drzwi, w których zamki może otworzyć szybko i cicho. Nie zmienia to faktu, że do włamań dochodzi również przez małe piwniczne okienka lub niezabezpieczone okna.

eRawa.pl Co możemy w takim razie zrobić? Są metody, aby uchronić się przed złodziejami? 
MW Tak naprawdę wszystko zależy od nas, od tego jak zabezpieczymy swoje mienie i jak ochronimy swoją własność przed włamywaczami. Są różne metody. Można próbować odstraszyć złodziei inwestując w drzwi, których wygląd wskazuje na solidne wykonanie, atestowane zamki, wzmocnienia typu blokady przeciwwłamaniowe, jednak najskuteczniejszy będzie odpowiednio dobrany system alarmowy. 

eRawa.pl Odpowiednio dobrany, czyli jaki? 
MW Dopasowany do obiektu, który ma być chroniony. W domach stosuje się duże systemy antywłamaniowe, często kamery wizyjne. To właśnie właściciele domów częściej sięgają po te rozwiązania. Mieszkańcy bloków też powinni mieć świadomość, że na rynku dostępne są małe systemy alarmowe, które dopasowuje się indywidualnie do obiektu. I mówimy tu o rozwiązaniach technologicznych, jak i cenowych. Czasem wystarczy podstawowa wersja zabezpieczająca drzwi, mała centrala, minimum kabli, uzbrojenie i rozbrojenie pilotem, a także sygnalizator dźwiękowy, którego dźwięk na pewno wystraszy potencjalnego rabusia. Już samo otwarcie drzwi spowoduje uruchomienie czujki. Opcji jest dużo, a stosowane metody coraz bardziej innowacyjne. 

eRawa.pl Rozumiem, że Vision Security właśnie takie rozwiązania proponuje? 
MW Jasne. Oferujemy zabezpieczenie drzwi wejściowych, okien i drzwi balkonowych. Na życzenie klientów nie tylko analizujemy i dopasowujemy najlepsze rozwiązania, ale też zamawiamy system, montujemy i możemy także umożliwić automatyczne wezwanie grupy interwencyjnej, powiadomienie przez SMS. Możliwy jest też nadzór systemu przez specjalną aplikację. 

eRawa Jak szybko taki patrol jest w stanie zareagować na terenie Rawy Mazowieckiej. 
MW 5-7 minut, patrząc realnie na to, że grupa musi zachować przepisy ruchu drogowego, biorąc pod uwagę również natężenie ruchu itp. Jednak z pewnością zwiększa to szansę złapania złodzieja. Naszą zaletą jest też lokalizacja w jakiej się znajdujemy – ul. Niepodległości 19, samo centrum Rawy, poza obszarem rewitalizacji. Więc mamy możliwość szybkiego dojechania do punktu zgłoszenia. 

Jeśli chcielibyście skorzystać z oferty Vision Security, to znajdziecie ich nie tylko w Rawie przy ul. Niepodległości 19, ale też w Białej Rawskiej ul. Kościuszki 3. Wszelkie informacje uzyskacie dzwoniąc pod numery: 609 665 619 oraz 608 641 160. Vision Security obserwować możecie również na ich oficjalnym Facebooku

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz